Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak strusie chowają głowę w piasek? Spotkanie w Muzeum Górnośląskim

Redakcja
Struś strusiowi nierówny. Najbardziej tajemniczym, a jednocześnie rozpowszechnionym zachowaniem tego ptaka jest chowanie głowy w piasek. Zagadka tak zaskakującego zachowania zostanie rozwiązana pod koniec spotkania w czwartek, 9 lutego, o godz. 17.30.

O tych najbardziej spektakularnych ptakach, jakie obecnie żyją na ziemi, opowie pracownik Działu Przyrody MGB, dr Jacek Betleja.

Struś afrykański to największy współcześnie ptak, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jest kilka gatunków strusi i to mocno różniących się wyglądem. Strusie, wśród ptaków, to rekordziści w wielu kategoriach. Są największe, najszybciej biegają, a także świetnie przystosowane są do warunków półpustynnych.

W Polsce strusie znane są coraz lepiej, bo w ostatnich latach pojawiło się wiele hodowli tych ptaków. Spokrewnione ze strusiami są także tajemnicze kazuary, najniebezpieczniejsze ptakami na ziemi. W czwartek, 9 lutego o godz. 17.30 porozmawiać będzie można na temat strusi, kazuarów oraz ciekawostek z nimi związanych.

W kolekcji Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego znajdują się jaja kilku gatunków strusi oraz spreparowany okaz samca strusia afrykańskiego. Najcenniejszym eksponatem jest jajo wymarłego podgatunku strusia, który jeszcze w ubiegłym wieku gniazdował na Bliskim Wschodzie, w Izraelu.

Prowadzi: dr Jacek Betleja
Termin: czwartek, 9 lutego 2012 r., godz. 17.30
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, świetlica, gmach główny

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto