Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Basen w Bytomiu przy ul. Parkowej nadal w remoncie. Skończy się sądem?

Iwona Makarska
Martyna Kozłowska i Angelika Pawlak żałują, że w ramach zajęć szkolnych nie mogą już chodzić na pływalnię
Martyna Kozłowska i Angelika Pawlak żałują, że w ramach zajęć szkolnych nie mogą już chodzić na pływalnię Iwona Makarska
Remont krytego basenu przy Parkowej 1 nie ma końca. OSiR zrzuca winę na wykonawcę, wykonawca na OSiR, a miasto grozi sądem.

Pływalnia przy ulicy Parkowej wciąż jest niedostępna dla miłośników kąpieli. Co więcej, nie można określić terminu zakończenia jej remontu. Finał czwartego etapu planowano na wiosnę przyszłego roku. Jednak uruchomiona będzie wówczas jedynie część basenowa obiektu. Dzień otwarcia pływalni wydłuża konflikt pomiędzy miastem a wykonawcą robót.

Firma Trrol wyrzucona z placu budowy wciąż nie odpuszcza. 8 sierpnia złożyła na ręce prezydenta miasta i przewodniczącego Rady Miasta oficjalny protest na działanie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu, zależnego od władz miejskich. Przedstawiciele firmy twierdzą, że projekt remontu przygotowany przez OSiR, a zatwierdzony przez miasto, był wadliwy i niezgodny z rzeczywistym stanem obiektu. Stąd właśnie wyniknęły spore opóźnienia w remoncie.

Przypomnijmy, że pływalnia została wyłączona z użytkowania już w grudniu 2008 roku. Jej stan był fatalny. Remont trwa od dwóch lat. Firma Trrol spełniała wymogi formalne. Zaproponowała najniższą cenę, potwierdziła, że jest w stanie wykonać pracę i wygrywała kolejne przetargi.Termin zakończenia trzeciego etapu robót zgodnie z umową był przewidziany na 21 lutego 2011 r. OSiR po 15 lipca, czyli zadeklarowanym przez Trrol kolejnym terminie, wysyłał ponaglenia. Firma pomimo zgłaszanych problemów na budowie, nigdy robót nie przerwała, choć tempo prac budziło zastrzeżenia.

- Wykonawca nie zgłaszał żadnych wątpliwości, choć realizował już pierwszy etap i doskonale znał obiekt! - mówi Adam Fras, dyrektor OSiR-u. - Zaczął zgłaszać problemy dopiero jesienią zeszłego roku. Dotyczyły one konstrukcji podtrzymującej misy basenowe - zarzuca wykonawcy Fras.

- To kłamstwo! Winy za tę sytuację należy szukać w niechęci współpracy inwestora z wykonawcą oraz w wadliwym przygotowaniu inwestycji - broni się Eugeniusz Olczak z firmy Trrol. - Nasza firma od początku rzetelnie informowała OSiR o wszystkich problemach. Finansowała budowę z własnych środków. Nadal deklarujemy chęć zakończenia robót!

31 lipca 2011 wygasła umowa z dotychczasowym nadzorem (Trrol). Nie została już przedłużona. Obowiązki nadzoru inwestorskiego przejął nowy inspektor. Obecnie na pływalni pracuje powołana przez dyrektora OSiR komisja inwentaryzacyjna. Biorą w niej udział także przedstawiciele firmy Trrol. - Zależy nam na szybkim zakończeniu modernizacji. Mamy świadomość, że mieszkańcy są zniecierpliwieni. Jeśli jednak nie uda nam się porozumieć z firmą Trrol, sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu - zapowiada Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto