Sport w Bytomiu. Zobacz co dzieje się w mieście

Patryk Trybulec
Sport w Bytomiu. Bieganie cross na psiej polanie i siatkówka plażowa. Zobacz co się działo i będzie działo w naszym mieście. Pisze Patryk Trybulec

Sport w Bytomiu: BIEGANIE CROSS NA PSIEJ POLANIE

Już dziś (piątek, 21 czerwca) uczniowie bytomskich szkół oraz sympatycy biegania spotkają się w Parku im. Franciszka Kachla, aby wystartować w jubileuszowej XX edycji Crossu Wiosennego. Biuro zawodów, start i meta umieszczone będą na Psiej Polanie. Rozpoczęcie zapisów planowane jest na godz. 8.

Pierwszy z czternastu biegów wystartuje o godz. 9.30. Kolejne, zgodnie z rozpiską umieszczoną w regulaminie. Dystans biegu uzależniony jest od kategorii wiekowej. I tak zadaniem najmłodszych będzie pokonanie pętli o długości 710 metrów. Z kolei uczestnicy kategorii open pobiegną już dwie pętle o łącznej długości 3600 m. W ramach biegów nr 12 i 14 odbędą się również Mistrzostwa Bytomia Nauczycieli w biegach przełajowych. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i dyplomy. Osobno prowadzona będzie również klasyfikacja szkół.

Zakończeniem imprezy będzie konkurs, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy zawodów. Nagrodą główną jest w tym roku rower górski ufundowany przez Centrum Kucharski Rowery z Bytomia.

Sport w Bytomiu: SIATKÓWKA PLAŻOWA WALCZYŁY 43 PARY

W ostatni weekend Miasteczko Sportowe przy ul. Wrocławskiej zamieniło się w arenę Mistrzostw Bytomia w Siatkówce Plażowej. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zaciętym zmaganiom na piachu. W tym roku w zawodach wystartowały 43 drużyny. Sobota w całości należała do mężczyzn.

Zdecydowanie najbardziej zacięta rywalizacja rozegrała się w kategorii 17-20 lat. Po wyrównanych spotkaniach półfinałowych i finałowych ostateczne zwycięstwo odniósł zespół "Roladki". W finale zwycięzcy pokonali ekipę "Benisz", a trzecie miejsce przypadło "Kluseczkom". W kategorii najbardziej doświadczonych siatkarzy najlepiej zaprezentowali się pochodzący z Krakowa bracia Dominik i Barłomiej Błońscy.

Duet ten nie pozostawił złudzeń rywalom i w znakomitym stylu przebił się przez wszystkie etapy zmagań w Miasteczku Sportowym. Drugie miejsce przypadło parze Gębka/Wojciechowski, a najniższy stopień podium wywalczyła drużyna "Sto Twarzy Grzybiarzy". Wśród najmłodszych chłopców zwyciężyli "Rumuńscy przemytnicy rzeżuchy", którzy w bezpośrednim spotkaniu pokonali "Obrotowych".

Kategorie żeńskie rozpoczęły walkę o mistrzostwo w niedzielę. I tak do lat 16 bezkonkurencyjny okazał się "Płomień", pokonując ekipę "Czechowice". Trzecie miejsce przypadło "Leniuszkom". W przedziale wiekowym 17-20 lat najlepsze zawody rozegrały "Świnki Halinki", które w finale nie dały szans drużynie "Paseksy". Spotkanie o miejsce trzecie wygrał duet "Kwaśniok Team". Natomiast w kategoria open padła łupem "Celebrytek" . Za nimi uplasowały się zespoły Guz/Zozgórnik oraz Amatorki.