Niepokonani w drużynie. Bytomscy strażacy przywieźli złoty puchar!

Katarzyna Nylec
W II Biegu Przełajowym o puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich nasza drużyna nie miała sobie równych.

Wkraczają tam, gdzie wejście grozi śmiercią lub trwałym kalectwem, wjeżdżają na wysokość nawet kilkunastu pięter na ratunek życia. Zawsze w stanie pełnej gotowości, zawsze trzeźwo myślący, opanowani i perfekcyjni do bólu. Nasi bytomscy strażacy tym razem zaprezentowali swoje drugie oblicze. W zeszłym tygodniu nie dali żadnych szans rywalom w II Biegu Przełajowym o puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich.

W imprezie w sumie wzięło udział 43 zawodników reprezentujących 13 drużyn, którzy punktualnie o godz. 11 wystartowali na trasę biegu.
Najszybciej trasę biegu -liczącą 8200 m- pokonał, z czasem 27 minut i 5 sekund Paweł Edelman z komendy w Kłobucku. Kolejne miejsca indywidualnie zajęli : drugie miejsce Paweł Mrózek z jednostki w Bytomiu, trzecie miejsce Kamil Mstowski z KM PSP w Siemianowicach Śląskich.

W klasyfikacji drużynowej rywalizację wygrała ekipa naszej straży pożarnej! Drugie miejsce zajęła drużyna z KM PSP w Świętochłowicach a miejsce trzecie drużyna z KM PSP w Siemianowicach Śląskich. Drużynę KM PSP Bytom reprezentowali: str. Paweł Mrózek, sekc. Tomasz Guzdek, sekc. Józef Urbanik oraz str. Wojciech Krawczyk.