Przed maratonem

Marcin Szczepański
Koszykarze KK Bytom na razie więcej przegrywają
Koszykarze KK Bytom na razie więcej przegrywają Marcin Szczepański
Koszykarze KK Komtek Bytom nie najlepiej radzą sobie przed półmetkiem rozgrywek grupy C drugiej ligi koszykówki mężczyzn. Podopieczni Bogusława Mola przegrywają ostatnio mecz za meczem i na poprawę na razie się nie zanosi. W ostatnim w tym roku spotkaniu doznali czwartej wyjazdowej porażki, ulegając niżej notowanej w tabeli drużynie MKS Limblach Limanowa 76:92.

Gospodarze od początku kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając pierwszą kwartę różnicą dziewięciu punktów. Do połowy powiększyli przewagę i na przerwę zespoły zeszły przy stanie 40:28. Bytomianie poderwali się do walki w trzeciej kwarcie, zwyciężając w niej 28:25, jednak w ostatniej partii ponownie oddali inicjatywę gospodarzom, przegrywając spotkanie różnicą szesnastu punktów.

W zespole nie zawodzi jedynie Marcin Strużyna, który po raz kolejny by najskuteczniejszy na parkiecie. Tym razem rzucił 31 punktów. 14 zdobył Paweł Mol, a 12 Adam Wilkin.

Drużyna KK Komtek Bytom zakończyła rok z bilansem 5 zwycięstw i 6 porażek. Zdobycz punktową bytomian poprawił walkower za mecz z Cracovią, w której zagrał nieuprawniony zawodnik. W efekcie KK znajduje się na 11. miejscu w tabeli z 16 punktami na koncie. W styczniu bytomskich koszykarzy czeka prawdziwy maraton. Z powodu przeniesienia kilku spotkań, w ciągu 20 dni rozegrają siedem meczów.

Pierwsze spotkanie - 10 stycznia z Politechniką Częstochowa.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również