Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Koj odpowiada na pytania internautów

Redakcja
DZ
Na portalu bytom.naszemiasto.pl w ramach specjalnej akcji Dziennika Zachodniego, internauci mieli możliwość kierowania pytań do prezydenta Bytomia - Piotra Koja. Dzisiaj publikujemy część odpowiedzi prezydenta.

Dlaczego w Bytomiu nie powstają nowe miejsca pracy (nie mam na myśli takich miejsc w marketach)?
W Bytomiu powstają nowe miejsca pracy w różnych branżach. W ostatnim czasie sprzedano też sporo kamienic, w których inwestorzy zobowiązali się w przyszłości udostępnić miejsce pod działalność między innymi usługowo- handlową czy biurową. Prowadzenie przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu działań aktywizujących bytomian do zakładania własnej działalności gospodarczej, kursy finansowane przez Unię Europejską, mają pomóc mieszkańcom w odnalezieniu się na rynku pracy i stworzeniu nowych miejsc pracy. Pozyskiwanie przez miasto w ostatnich czterech latach inwestorów dla terenów po byłej kopalni Rozbark i Szombierki, również będzie skutkować powstaniem nowych miejsc pracy. W 2008 roku do użytku został oddany przy Zakładach Orzeł Biały Bytomski Park Przemysłowy o powierzchni terenu: 4,6374 ha, z przeznaczeniem na pomieszczenia biurowe, produkcyjne i magazynowe. Jeśli chodzi o Specjalną Strefę Ekonomiczną, władze miasta prowadzą rozmowy z zarządem Strefy, jednakże w mieście obszaru, który spełnia wymagania SSE. Rozbudowa infrastruktury drogowej, a więc budowa III odcinka Obwodnicy Północnej i budowa auto-strady przebiegającej przez Bytom będą skutkować przyciągnięciem nowych inwestorów do miasta. Gmina Bytom zamierza sprzedać tereny po byłej kopalni KWK Powstańców Warszawskich pod działalność: logistyczną, produkcyjno - usługową czy budownictwo mieszkaniowe.

Kiedy otwarty zostanie basen kryty?
Po zakończeniu III etapu inwestycji.

Jakie są plany związane z rewitalizacją parku miechowickiego?
Miejski Zarząd Dróg i Mostów opracował projekt przebudowy zieleni miechowickiego parku wraz ze szczegółową koncepcją zagospodarowania obszaru. Całość wkrótce zostanie przedłożona Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków i dopiero po otrzymaniu decyzji z wytycznymi, możliwe będzie przystąpienie do tworzenia projektu finalnego. Obecnie przeprowadzono szczegółową inwentaryzację. Spośród 3 tys. drzew, 800 przeznaczono do wycinki (są to drzewa, których wiek szacuje się na mniej niż 40 lat). Planowane są także nowe nasadzenia, głównie krzewów, utworzenie niewielkiego stawu, a także budowę dwóch altan: jednej, gdzie mogłyby odbywać się wydarzenia artystyczne, drugiej w okolicy placu zabaw. Podkreślone i oświetlone zostaną również wszystkie wejścia do parku. Ciekawie prezentuje się także koncepcja zagospodarowania ruin pałacu Tiele- Winclerów. Założenia koncepcyjne przewidują utworzenie w tym miejscu przeszklonej oranżerii oraz utrwalenie istniejących pozostałości po zamku w tzw. trwałą ruinę. Prace będą jednak ukierunkowane głównie na ukazanie bogactwa drzewostanu, stworzenie osi widokowych oraz przywrócenie dawnej struktury alejek, co będzie możliwie dzięki istniejącym mapom.

Co ze stadionem Czarnych Bytom?
Stadion Czarnych Bytom przy ulicy Wrocławskiej również nie jest własnością gminy Bytom, lecz Kompanii Węglowej SA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto