KK Komtek Bytom przeniosło się do nowej hali sportowej "Na skarpie"

Paweł Szałankiewicz
Zwycięstwem zawodnicy KK Bytom pożegnali halę przy ul. Kosynierów
Zwycięstwem zawodnicy KK Bytom pożegnali halę przy ul. Kosynierów Paweł Szałankiewicz
Zwycięstwo KK Komtek Bytom nad OSSM Stalową Wolą było tak łatwe, jak zabranie dziecku cukierka, choć nie było to z pewnością widowisko na miarę pożegnania się z halą przy ul. Kosynierów. Wygrana 85:48 z pewnością osłodziła rozstanie z miejscem, gdzie KK Bytom stawiało swoje pierwsze kroki kilka lat temu.

Przyjezdni tylko w pierwszej kwarcie starali się nawiązywać walkę z bytomianami, bo później podopieczni Bogusława Mola odskoczyli od rywala na niemal 40 punktów! - Ale my jesteśmy zdecydowanie bardziej doświadczoną drużyną, a przeciwko nam grali młodzi chłopcy. Ten początek trochę nam się nie udał, ale w końcu zaskoczyliśmy - tłumaczy trener bytomian.

Koszykarze zaskoczyli i już w drugiej kwarcie wypracowali sobie 17-punktową przewagę nad rywalem. Spory w tym udział miał najlepiej ostatnio punktujący Marcin Strużyna, który ostatecznie w całym spotkaniu zdobył 25 punktów, z czego prawie wszystkie w pierwszych dwóch kwartach. W kolejnych zagrali głównie zawodnicy, którzy dotychczas niewiele czasu spędzali na parkiecie. - Grali zawodnicy młodzi i bez doświadczenia w rozgrywkach seniorskich i ligowych. W końcu gdzieś je w końcu muszą zdobywać - tłumaczy swoją decyzję Mol.

Jeszcze w trzeciej kwarcie, kiedy byli wspierani m.in. przez Dariusza Szumilasa, wspomnianego Strużynę czy Pawła Mola, bytomianie wypracowali sobie przewagę ponad 30 punktów nad rywalem. W czwartej mecz już się wyrównał. - Ale tak to bywa, kiedy grają młodzi gracze. W naszą grę wkradło się trochę chaosu, ale nasza przewaga w zasadzie nie stopniała i jesteśmy zadowoleni ze zdobycia kolejnych punktów - mówi Mol.

Od poniedziałku koszykarze KK Bytom trenują w nowej hali. - Mamy miesiąc na przyzwyczajenie się do nowego otoczenia, bo następny mecz u siebie gramy 13 marca - wyjaśnia Mol.

Przeciwnikiem KK Bytom będzie wtedy UMKS Kielce, a tym najbliższym, z którym zmierzą się w niedzielę na wyjeździe, MCKiS Thermo-REX Jaworzno. - Teraz już nie będzie łatwych meczów, ale w każdym kolejnym będziemy szukać punktów - zapowiada trener bytomian.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również