Zdjęcia z meczu Polonia Bytom - Arka Gdynia. Mecz przyjaźni z dogrywką w Fortuna Pucharze Polski

Tomasz Kuczyński
8.11.2023 r. Fortuna Puchar Polski: Polonia Bytom - Arka Gdynia.
8.11.2023 r. Fortuna Puchar Polski: Polonia Bytom - Arka Gdynia. Arkadiusz Gola
MECZ. W środę 8 listopada 2023 roku w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Polonia Bytom przegrała po dogrywce z Arką Gdynia 1:3(0:1). W ósmej minucie doliczonego czasu pierwszej części Dawid Wolny z Polonii nie wykorzystał rzutu karnego. Arka całą drugą połowę i dogrywkę grała w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę dostał Sebastian Milewski. Zobacz ZDJĘCIA z nowego obiektu Polonii przy ulicy Piłkarskiej.

KLIKNIJ TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA z meczu!

Polonia Bytom w I rundzie Pucharu Polski wyeliminowała rezerwy Pogoni Szczecin wygrywając na wyjeździe 4:1. Wtedy pierwszy raz poprowadził trener Łukasz Tomczyk. Teraz beniaminek II ligi gościł pierwszoligową Arkę Gdynia, która zaczęła od zwycięstwa nad Miedzią w Legnicy 2:0. Uwzględniając mecze ligowe i puchary Arka przyjechała do Bytomia z serią sześciu wygranych z rzędu i jako wicelider Fortuna 1. Ligi.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW, oprawy i z meczu Fortuna Pucharu Polski: Polonia Bytom - Arka Gdynia, 8.11.2023 r.

Polonia - Arka: W I połowie gol, czerwona kartka i niewykorzystany karny

Mecz wywołał duże zainteresowanie - po pierwsze rywal Polonii był przedstawicielem zaplecza PKO Ekstraklasy, a po drugie kibice obu drużyn od pół wieku żyją w przyjaźni o czym przypomnieli na fladze „POLONIA 50 ARKA”, która była elementem ich wspólnej oprawy, „okraszonej” pirotechniką.

Drużyna gości trenowała na sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni, aby przygotować się na takiej murawie w Bytomiu. Jednak od początku lepiej prezentowali się gospodarze, a po 20 minutach Martina Chudego zatrudnili Dawid Krzemień i Konrad Andrzejczak. Arka odpowiedziała w 35. minucie, gdy główkował Martin Dobrotka i Eryk Mirus sparował piłkę na rzut rożny. Goście przycisnęli i trzy minuty później bramkarz Polonii z trudem obronił strzał Kacpra Skóry. W 41. minucie z dystansu huknął Sebastian Milewski i trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Arka dopięła swego, gdy upływała 42. minuta. Skóra strzelił zza pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki, a Przemysław Stolc kopnął do siatki.

W doliczonym czasie Polonia miała wielką okazję na wyrównanie. W piątej doliczonej minucie Sebastian Milewski stojąc na linii bramkowej odbił piłkę ręką. Pomocnik Arki dostał czerwoną kartkę. Po analizie VAR w ósmej dodatkowej minucie był rzut karny, ale nie zamieniony na gola - Chudy odbił piłkę po strzale Dawida Wolnego!

Polonia - Arka: Potrzebna była dogrywka

Polonia trzy minuty po wznowieniu gry jednak wyrównała. Filip Żagiel zagrał do obiegającego go Tomasza Gajdy, który posłał piłkę do nadbiegającego z drugiej strony Patryka Stefańskiego, a ten strzelił z bliska do bramki. Oba zespoły chciały skończyć mecz bez dogrywki, trener Arki wprowadzał kolejnych gracz z podstawowego składu, w tym napastnika Karola Czubaka. W 89. po kontrze Polonia trafiła na 2:1, ale Krzysztof Ropski był na spalonym.

Konieczna była więc dogrywka, na którą między słupki Arki wszedł Kacper Krzepisz (Chudy zgłosił uraz). Goście potrzebowali 13 sekund dogrywki, aby znów objąć prowadzenie - Olaf Kobacki wyłożył piłkę, a Kasjan Lipkowski pokonał Mirusa.

Polonia się nie załamała i ruszyła do ataku. Krzepisz z trudem odbił piłkę nogami po strzale Szymona Jopka, który trzy minuty później w świetnej sytuacji posłał piłkę z 10 metrów nad bramką. Nie strzelili bytomianie, to zrobili to goście, a Kobacki wygrał pojedynek z bramkarzem.

1/16 finału Fortuna Pucharu Polski: Polonia Bytom - Arka Gdynia po dogrywce 1:3 (1:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Przemysław Stolc (42), 1:1 Patryk Stefański (48), 1:2 Kasjan Lipkowski (91), 1:3 Olaf Kobacki (105)

Polonia: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny - Patryk Stefański, Dawid Krzemień (54. Szymon Jopek), Tomasz Gajda, Filip Żagiel (65. Daniel Ściślak), Konrad Andrzejczak (66. Lucjan Zieliński, 82. Igor Ławrynowicz), Michał Szmigiel - Dawid Wolny (83. Krzysztof Ropski).

Arka: Martin Chudy (91. Kacper Krzepisz) - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Kasjan Lipkowski - Marcel Predenkiewicz (77. Olaf Kobacki), Michał Borecki (77. Hubert Adamczyk), Michał Bednarski, Sebastian Milewski, Kacper Skóra (68. Dawid Gojny) - Jakub Wilczyński (69. Karol Czubak).

Żółte kartki: Bedronka, Gajda - Predenkiewicz, Marcjanik, Lipkowski

Czerwona kartka: Sebastian Milewski (45+5' Arka - za zagranie piłki ręczną)