Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Bytomiu owarto ekopracownie pod chmurką. Ich koszt to 87,5 tys. zł. Od teraz uczniowie będą mieli lekcje na świeżym powietrzu

OPRAC.:
Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
W bytomskich szkołach otwarto ekopracownie pod chmurką. Inwestycje powstały w wyniku I edycji konkursu "Ekopracownia pod chmurką" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W bytomskich szkołach otwarto ekopracownie pod chmurką. Inwestycje powstały w wyniku I edycji konkursu "Ekopracownia pod chmurką" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. UM Bytom
Szkoła Podstawowa nr 28 w Łagiewnikach oraz Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Chrobrego zostały wyposażone w zewnętrzne ekopracownie. Od teraz uczniowie będą mogli uczyć się na świeżym powietrzu. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Instytucja w marcu br. ogłosiła I edycję konkursu ”Ekopracownia pod chmurką” skierowanego do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego.

Ekopracownie pod chmurką w woj. śląskim

Jak informuje oficjalna strona miasta Bytomia, na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Chrobrego i Szkoły Podstawowej nr 28 w Łagiewnikach zostały otwarte ekopracownie pod chmurką. Inwestycje powstały w wyniku I edycji konkursu ogłoszonego w marcu br. przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

- Celem pierwszej edycji konkursu Ekopracownia pod chmurką było utworzenie na terenach należących do szkół przestrzeni do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii czy geologii - informuje Miasto Bytom.

Szkoła Podstawowa nr 4 zgłosiła projekt Eco. Logicznie! - ekopracownia pod chmurką. Dzięki temu na terenie szkoły powstał ogródek edukacyjny, do którego zostały zakupione kwiaty, donice, krzewy owocowe oraz miniszklarnie do uprawy ziół i warzyw.

- Nasz ogród to żywa pracownia, w której uczniowie mogą prowadzić ciekawe obserwacje, badania i doświadczenia. Dzięki temu projektowi zyskaliśmy bezpieczną przestrzeń do spędzania przerw śródlekcyjnych, prowadzenia lekcji w terenie czy rozmów z pedagogami - czytamy wypowiedź Jacka Wadowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 28 znajdującej się przy ul. Armii Krajowej znalazły się dendrofon i stacja meteo oraz drewniana wiata, pod którą będzie można prowadzić lekcje.

- W ekopracowni pod chmurką uczniowie będą mogli uczyć się, doświadczać i odkrywać przyrodę dzięki wielu pomocom dydaktycznym. Razem z rodzicami i dziećmi zasadziliśmy tam drzewa i krzewy owocowe, drzewa iglaste, rośliny cebulkowe, wrzosy i rośliny ozdobne - czytamy wypowiedź Danuty Zemeli, dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 28.

Koszt dwóch inwestycji to 87,5 tys. zł, w tym dotacja WFOŚiGW to 70 tys. zł, a 17,5 tys. zł wynosił wkład własny gminy Bytom.

- Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 70 000 zł. 20% kosztów kwalifikowanych zadania powinno zostać pokryte ze środków własnych - czytamy w regulaminie konkursu.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Bytomiu owarto ekopracownie pod chmurką. Ich koszt to 87,5 tys. zł. Od teraz uczniowie będą mieli lekcje na świeżym powietrzu - Bytom Nasze Miasto

Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto