Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polonia Bytom - Skra Częstochowa 2:3. Nie zabrakło emocji w pierwszym sparingu. Zobacz ZDJĘCIA >>>Lucyna Nenow / Polska Press
W pierwszym tej zimy meczu kontrolnym Polonia Bytom przegrała ze Skrą Częstochowa 2:3. Obydwa gole dla bytomian padły z rzutów karnych, natomiast w szeregach beniaminka Fortuna 1. Ligi wyróżnił się Adam Mesjasz, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu Polonia Bytom - Skra Częstochowa.

Polonia Bytom - Skra Częstochowa 2:3. Emocje w pierwszym sparingu

Dokładnie po 50 dniach przerwy piłkarze Polonii znów wybiegli na boisko, by rozegrać mecz z wymagającym rywalem. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego na murawie ze sztuczną nawierzchnią boiska w Miechowicach zmierzyli się ze Skrą.

Bytomianie podobnie jak przed rokiem w pierwszym zimowym sparingu zmierzyli się w I-ligowcem i tak samo jak na początku 2021 r. spotkanie było ciekawym widowiskiem. Wynik też był dokładnie taki sam, czyli 3:2 dla gości, tyle że wówczas górą była Odra Opole, a teraz beniaminek Fortuna 1. Ligi z Częstochowy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLONIA BYTOM - SKRA CZĘSTOCHOWA

Goście szybko objęli prowadzenie po strzale Macieja Masa, ale pod koniec I połowy do głosu doszła Polonia i efektem był wyrównujący gol Grzegorza Ochwata z rzutu karnego.

Po zmianie stron bytomianie poszli za ciosem i objęli prowadzenie po kolejnej jedenastce - tym razem jej skutecznym egzekutorem był Patryk Stefański. Końcówka należała jednak do Skry, a konkretnie do Adama Mesjasza.

Były obrońca Rakowa strzelił dwa gole i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść częstochowian. Najpierw popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 30 m, a później skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Polonia kolejny sparing rozegra za tydzień w Opolu z Odrą. Skra 22 stycznia zmierzy się natomiast w kolejnym sprawdzianie formy z Garbarnią Kraków.

Polonia Bytom - Skra Częstochowa 2:3 (1:1)
Bramki
0:1 Maciej Mas (4), 1:1 Grzegorz Ochwat (42-karny), 2:1 Patryk Stefański (58-karny), 2:2 Adam Mesjasz (62), 2:3 Adam Mesjasz (82)

Polonia Brzozowski - Górka, Bedronka, Wajsak, Niemiec - Wuwer (25. Krotofil), Pączko, Tkaczuk, Płonka, Piontek (30. Iwanek) - Ochwat.

Ska I połowa Sujecki – Zawodnik Testowany, Holik, Brusiło – Burman, Szymański, Sajdak, Lukoszek. Nocoń, Niedbała – Mas
II połowa Hajda – Zawodnik Testowany (Magdziarz), Arak, Mesjasz – Napora, Baranowicz, Sajdak (Olejnik), Winiarczyk, Niedbała (Żabik), Kwietniewski – Mas (Krawczyk)