Polonia Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój. Bytomianie nagrodzeni za awans do II ligi. "Goczały" górą w Bytomiu - zobacz ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
Lucyna Nenow / Polska Press
17 czerwca w meczu ostatniej kolejki III ligi grupy 3. Polonia Bytom przegrała z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 1:4 (1:0). Od 59. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dominika Budzika. Po meczu bytomianie zostali uhonorowani za awans do eWinner 2. Ligi i dostali puchar od Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Zobacz ZDJĘCIA

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA

Piłkarze Polonii Bytom zapewnili sobie awans na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. 27 maja drużyna prowadzona przez trenera Adama Burka zremisowała z Polonią Nysa 0:0, co wystarczyło do "zaklepania" pierwszego miejsca w tabeli. Bytomianie wrócili do szczebel centralny rozgrywek PZPN po sześciu latach przerwy.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Polonia Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój, 17.06.2023 r.

Polonia na koniec sezonu wyprzedziła w tabeli rezerwy Rakowa Częstochowa i i Rekord Bielsko-Biała. W ostatnim meczu podejmowała na stadionie przy Olimpijskiej (bez udziału publiczności) drużyną z Goczałkowic-Zdroju, z którą wygrała na wyjeździe w 17. kolejce 1:0. Gola strzelił wtedy Dawid Wolny. Najlepszy strzelec Polonii nie mógł zagrać w sobotę z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Polonia Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój: 1:0 do przerwy

Przed meczem drużyna gości utworzyła szpaler i nagrodziła bytomian brawami za awans do II ligi.

Przez pierwszy kwadrans trwało badanie sił, a w 17. minucie Polonia objęła prowadzenie. Dominik Konieczny uderzył po ziemi, piłkarze murze podskoczyli i piłka przetoczyła pod ich nogami i wpadła do bramki.

Mecz był otwarty, "Goczały" szukały okazji na wyrównanie, ale w 42. minucie to Polonia mogła zadać drugi cios. Tomasz Gajda strzelił z rzutu wolnego, bramkarz jakiś cudem obronił, a dobitkę Krzysztofa Ropskiego wybił obrońca stojący na linii bramkowej.

Polonia Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój: Czerwona kartka wzbudziła protesty

Po przerwie Polonia miała kolejne okazje, których nie udało się wykorzystać. Natomiast na1 1:1 trafił zespół z Goczałkowic. Pięknym uderzeniem z wolnego popisał się Mariusz Magiera. Siedem minut później gospodarze stracili Dominika Budzika, który dostał czerwoną kartkę za atak na Kamila Komanderę. Gospodarze nie mogli się pogodzić z tą decyzją, ale protesty nie przyniosły efektu.

Osłabieni bytomianie szukali gola i nadziali się na kontrę po własnym rzucie rożnym. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał były zawodnik Polonii Michał Nagrodzki. Na 3:1 dla gości uderzeniem głową podwyższył Krzysztof Kiklaisz. To nie był koniec, bo Kiklaisz trafił też na 4:1, "wjeżdżając" w pole karne, po tym jak goście odebrali piłkę przy jej wyprowadzaniu przy bytomian.

Polonia Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:4 (1:0)

Bramki: 1:0 Dominik Konieczny (17), 1:1 Mariusz Magiera (52), 1:2 Michał Nagrodzki (62), 1:3 Krzysztof Kiklaisz (85), 1:4 Krzysztof Kiklaisz (90)

Czerwona kartka: Dominik Budzik (59' Polonia, za faul)

Polonia Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój. Bytomianie nagrodzen...