Bytomscy siłacze z medalami mistrzostw świata

PSZ
Złoty i srebrny medal. To dorobek medalowy zawodników Skarpy Bytom, którzy rywalizowali w ubiegłym tygodniu na Mistrzostwach Świata federacji GPC w czeskim Trutnovie.

Nasz klub reprezentowali Marcin Gorzedowski i Marcin Dulko, którzy udowodnili, że należą do światowej czołówki w wyciskaniu sztangi leżąc. Marcin Gorzedowski startujący w kategorii do 110 kg nie tylko zdobył złoty medal, ale pobił rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc z wynikiem 235 kg.

Nasz drugi reprezentant – Marcin Dulko w kategorii do 75 kg z wynikiem 180 kg zajął 2. miejsce, zdobywając tytuł wicemistrza świata. Warto dodać, że zawodnik Skarpy Bytom przegrał złoty medal z innym reprezentantem Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani