Marzec 2023 w Bytomiu: Przegląd najważniejszych wydarzeń lutego 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bytomia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bytomia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bytomia najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Dziewczyna na dachu auta, policjant leżący przy drodze...! To nie jest "ukryta kamera". Oto zdjęcia z Katowic, Bytomia...”?

Przegląd lutego 2023 w Bytomiu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dziewczyna na dachu auta, policjant leżący przy drodze...! To nie jest "ukryta kamera". Oto zdjęcia z Katowic, Bytomia...

ŚLĄSKIE. Pani klęcząca na samochodzie, policjant leżący przy drodze w krzakach czy mężczyzna z.. wanną na głowie. Jak mawiał Ferdynand Kiepski - "Są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły". Jak wskakują te przypadki, zwykły dzień na jednej ze śląskich ulic... potrafi czasami zaskoczyć, a niejednokrotnie rozśmieszyć. Zobaczcie zresztą te zdjęcia.

📢 Jak długo czeka się na zwrot podatku 2022/2023? Szybciej dostaniesz po rozliczeniu przez internet

Zastanawiasz się, jak długo czeka się na zwrot nadpłaty podatku z urzędu skarbowego po rozliczeniu PIT 2022? Ministerstwo Finansów podaje, że zwrot otrzymają między innymi podatnicy z jednym źródłem przychodu z wynagrodzeniem od 3,2 tys. zł do 10,3 tys. zł oraz powyżej 12,8 tys. zł. Poznaj wyliczenia kwot nadpłaty. Trwa okres składania zeznań podatkowych za 2022 rok.

📢 Ślązacy robią MEMY "po swojemu" - i wychodzi im to świetnie! Sprawdź. Ciężko powstrzymać śmiech

Ślązacy robią MEMY "po swojemu" - i wychodzi im to świetnie! "Godej po Naszymu" - to jeden z najpopularniejszych fanpagy, prezentujący memy po śląsku. Śledzi go ponad 210 tys. użytkowników! Olbrzymia ilość lajków, zasięgów... Zobaczcie to!

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Bytom: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Bytomia. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jest porozumienie! PGG wypłaci pracownikom trzy dodatkowe pensje. Wcześniej górnikom przyznano podwyżki

GÓRNICTWO. Szefostwo Polskiej Grupy Górniczej, a także kilkanaście związków zawodowych działających w górniczym przedsiębiorstwie podpisały porozumienie co do wypłaty pracownikom PGG jednorazowych nagród. W pierwszym półroczu 2023 roku, zostaną one wypłacone górnikom trzykrotnie. Od lipca z kolei - zgodnie z wcześniejszym porozumieniem - w PGG, górnicy będą zarabiać o ponad 15 proc. więcej.

📢 Najlepszy lekarz w Bytomiu! To oni wygrali głosowanie - oto zwycięzcy w kategoriach okulista, lekarz POZ, stomatolog...

Który lekarz w Bytomiu jest NAJLEPSZY? Oczekujemy od nich, aby byli cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej. Tacy właśnie zostali nagrodzeni w plebiscycie medycznym Hipokrates, jednym z największych tego typu plebiscytów w kraju. Zobaczcie, u kogo leczyć przeziębienie, gdzie pójść z dzieckiem, leczyć wzrok czy swoje zęby. Oto najlepsi lekarze i pielęgniarki w Bytomiu, wybrani głosami pacjentów.

📢 Bytom 20 lat temu. Tym żyło miasto w 2003 roku - strajk, wizyta Leppera i kultowe kino Gloria...

WSPOMNIENIA: Mija już 20 lat od momentu zrobienia tych zdjęć. To sentymentalna podróż w czasie po bytomskich ulicach. Pośród naszego zbioru znajdziecie m.in.: kultowe jednosalowe kino Gloria działające w Bytomiu od 8 listopada 1931 roku do 30 czerwca 2006 r., ale także fotorelację z manifestacji związkowców, wizyty Leppera i strajku ostrzegawczego górników. Są tam też kadry meczów Polonii i codziennych bolączek bytomian.

📢 W 2023 roku nie mają łazienki! Zobacz, gdzie w woj. śląskim jest NAJMNIEJ mieszkań z własnym WC. RAPORT GUS

W XXI wieku nie mają łazienki! Według danych wynikających z raportu GUS w Polsce bez toalety żyje ponad 2 mln osób! Oczywiście nie jest to równoznaczne z brakiem higieny, tylko związane z brakiem ustępu spłukiwanego w mieszkaniu. Wciąż w wielu miastach np. popularne są kamienice z jedną wspólną ubikacją na korytarzu. W naszej galerii prezentujemy ranking mieszkań w miastach woj. śląskiego (w ujęciu procentowym), w których na próżno szukać własnej toalety. Gdzie jest najgorzej?

📢 Łowcy pedofilów z grupy Wataha pod galerią w centrum Bytomia zatrzymali podejrzanego. Umówili się z nim przez internet, udając dziecko

Łowcy pedofilów z grupy "Wataha-Na Tropie Pedofilii", w środę 22 lutego pod galerią handlową w centrum Bytomia, złapali 59-letniego mieszkańca Zabrza, który podejrzewany jest o pedofilię. Członkowie grupy, udając w internecie małoletnią osobę, umówili się z mężczyzną. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, a śledztwo w tej sprawie prowadzi już Prokuratura Rejonowa w Bytomiu.

📢 Otwarcie nowego Lidla w Bytomiu. Szturm na sklep od wczesnych godzin porannych! Nowy market sieci mieści się przy ul. Żołnierskiej

W czwartek 23 lutego oficjalnie otwarto nowy sklep Lidl w Bytomiu. Szósty market Lidl Polska w tym mieście znajduje się przy ul. Żołnierskiej 85. Obiekt został otwarty o godz. 6.00 rano. Wczesna pora nie zniechęciła klientów, przed wejściem czekała spora grupa osób, które szybko ruszyły między regały w poszukiwaniu okazji. W dniu otwarcia dla klientów przygotowano liczne atrakcje, m.in. rikszę kawową.

📢 Depresja to moda młodych? Rozmowa ze śląskim psychiatrią o zdrowiu psychicznym. Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresja. Z tej okazji zapraszamy na rozmowę o zdrowiu psychicznym. Doktor Wojciech Sołtys - kierownik Oddziału Psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Stworzył pierwszy na Śląsku oddział covidowy dla osób z chorobami psychicznymi z całego kraju. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Rozmawiamy o współczesnej psychiatrii, nowych metodach leczenia, depresji, treningu układu nerwowego, a także o tym, co może nas ochronić przed chorobą Alzheimera.

📢 Koperta z pieniędzmi wróciła do właściciela. A to dzięki uczciwości mieszkanki Bytomia

Uczuciowość mieszkanki Bytomia sprawiła, że właściciel zguby może mówić o wielkim szczęściu. Kobieta znalazła kopertę z pieniędzmi i odniosła ją (także pieniądze) na komisariat przy ulicy Rostka. W środku było prawie trzy tysiące złotych. Cenna zguba została zwrócona właścicielowi.

📢 Najtańsze mieszkania na Śląsku! Już od 2000 zł za m2. Tu warto inwestować! Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej

Na podstawie informacji zebranych przez Główny Urząd Statystyczny i zestawienia portalu polskawliczbach.pl utworzyliśmy dla Was ranking miast w Śląskiem z najlepszymi cenami mieszkań na rynku wtórnym. Oznacza to, że w momencie trafienia do sprzedaży te lokale są w posiadaniu innego podmiotu, czyli już wcześniej były przedmiotem transakcji handlowej. Jak w tym zestawieniu wypada województwo śląskie? Zobaczcie sami! Oto TOP 15 miast, w których cena mieszkań za metr kwadratowy jest najniższa.

📢 Zakochani z Bytomia - trwa głosowanie! Która z sympatycznych par zwycięży? Do wygrania jest samochód!

PLEBICYT ONA i ON. Zdjęcia zakochanych par z Bytomia - trwa plebiscyt! Z okazji walentynek tworzymy galerię szczęśliwych par z Bytomia. Wciąż możesz dodać do niej Wasze zdjęcie! Nasi Czytelnicy w głosowaniu wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią też na okładkę Dziennika Zachodniego!

📢 W Miechowicach ktoś rozsypał truciznę! Pilnujcie swoich zwierząt DRASTYCZNE ZDJĘCIA 18+

Dramat w Miechowicac! Mieszkańcy Bytomia muszą mieć się na baczności, ktoś rozsypuje trutkę. Ofiarą padł już mały kot, który zjadł ją na podwórku. Jak donoszą właściciele czworonogów, zatrute jedzenie zauważono pod jednym z bloków na Miechowicach.

📢 Wstrząsająca historia - 500 zł stało się długiem na 280 tys. zł! Sąd Najwyższy wydał przełomowy wyrok ws. lichwiarskiej pożyczki

Szokująca sprawa lichwiarskiej pożyczki ciągnie się od 2005 r. Mężczyzna będący w trudnej sytuacji majątkowej pożyczył wówczas 500 zł od firmy zajmującej się świadczeniem usług finansowych. Z czasem dług urósł do… 280 tys. złotych! Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Bytomiu nakazujący dłużnikowi spłatę horrendalnej kwoty.

📢 Policja w Bytomiu szuka Bogusława Kuracha. Znasz go? Jest poszukiwany listem gończym

Policjanci poszukują 58-letniego Bogusława Kuracha. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Chorzowie. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt. Policja gwarantuje anonimowość.

📢 Burzliwe dzieje Rynku w Bytomiu. Od targowiska po "plac czerwony", czyli jak zmieniało się nasze miasto

Jak przez lata zmieniło się nasze miasto? Co zostało z dawnego Bytomia? I jak zmienił się słynny bytomski Rynek? Był centrum handlowym i rozrywkowym, węzłem komunikacyjnym oraz miejscem spotkań przy fontannie. "Zaliczył" wiele pożarów, trzy ratusze, kilka nazw i "wędrujący kościół". Najlepiej chodzić po nim z zadartą w górę głową, by móc oglądać tamtejszą niezwykłą architekturę.

📢 Tłusty czwartek 2023 w Bytomiu! Tu kupisz PYSZNE pączki i inne słodkości. Oto lista NAJLEPSZYCH cukierni w mieście

Tłusty czwartek 2023 w Bytomiu! Sprawdźcie, w których miejscach warto kupić pączki i inne słodkości! Poznajcie Orły Cukiernictwa - to zestawienie najlepszych cukierni w poszczególnych miastach w kraju. Które cukiernie w Bytomiu zostały wyróżnione? Kliknij w galerię i poznaj LISTĘ laureatów!

📢 Awaria ŚKUP. Tymczasowe rozwiązanie wprowadza ZTM - bilety długookresowe są dostępne w zewnętrznej aplikacji

Nadal trwają prace nad przywróceniem systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych po awarii. Pasażerowie, zamiast czekać na powrót ŚKUP, mogą kupować bilety za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji zewnętrznych. Dotychczas dawały możliwość kupna wyłącznie biletów jednorazowych. Od 15 lutego, porozumieniu z ZTM, w aplikacji mPay można również kupić bilet długookresowy.

📢 Tu zjesz najlepszą pizzę w Bytomiu! Oto LISTA 10 topowych lokali. Polecają je mieszkańcy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy prezentujemy Wam TOP 10 najlepiej ocenianych pizzerii w Bytomiu. Zastanawiasz się gdzie wybrać się ze znajomymi na pyszną pizzę? Przejdź do naszej galerii i poznaj najlepsze lokale w opinii gości, wybrane na bazie ocen z Google. Oto TOP 10 pizzerii w Bytomiu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie