Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są pierwsze efekty wrześniowego spotkania przy ul. Piłkarskiej

Bartłomiej Wnuk
Ratunkiem dla zaniedbanego terenu przy ul. Piłkarskiej jest utworzenie wspólnoty garażowej
Ratunkiem dla zaniedbanego terenu przy ul. Piłkarskiej jest utworzenie wspólnoty garażowej Bartłomiej Wnuk
W lutym może powstać w naszym mieście pierwsza wspólnota garażowa. W jej skład wejdą najemcy i właściciele garaży znajdujących się przy ul. Piłkarskiej, czyli w sumie ponad 800 osób, które dzisiaj narzekają, że teren należący do Kompanii Węglowej jest bardzo zaniedbany. Jak dzisiaj wyglądają garaże przy Piłkarskiej?

To krajobraz księżycowy, lub poligon do testowania wojskowych rosomaków - tylko tak można w skrócie opisać panoramę, która roztacza się przed śmiałkami, którzy zdecydują się na wycieczkę za boisko treningowe Polonii Bytom, gdzie znajdują się garaże. Właśnie ten widok i skargi "garażowców", skłoniły członków Stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto do pomocy bytomianom. Do pierwszego spotkania członków Stowarzyszenia doszło w pierwszej połowie września. - Najlepszym rozwiązaniem dla najemców byłoby utworzenie wspólnoty garażowej, dzięki której mogliby wziąć zarządzanie terenem w swoje ręce - mówił prezes Stowarzyszenia Mariusz Wołosz.

Niedawno, doszło do kolejnego spotkania, a na luty jest zapowiedziane następne. - Jeśli wtedy ok. 400 najemców i 400 właścicieli indywidualnych zostanie członkami stworzonego przez siebie stowarzyszenia garażowego, to istnieje szansa, że jeszcze do końca przyszłego roku tereny przy Piłkarskiej zmienią się nie do poznania - mówi Tomasz Ćwiek, członek Stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto i jednocześnie koncesjonowany zarządca nieruchomości. Ćwiek wyliczył, że jeśli najemcy i właściciele garaży uchwalą składki w wysokości 5 zł miesięcznie, to wspólnocie wystarczy pieniędzy na doprowadzenie terenu do ładu oraz na jego bieżące utrzymanie. - Jedynym warunkiem powodzenia pomysłu jest to, że członkami stowarzyszenia zostaną wszyscy najemcy i właściciele, czyli dokładnie 815 osób - mówi Ćwiek. Tylko dzięki takiemu rozwiązaniu wspólnota zabezpieczy się przed osobami, które zechcą utrzymywać się jej kosztem. - Co ciekawe, pomysłowi przyklasnęła Kompania Węglowa. Z zainteresowaniem przygląda się projektowi, który - w przypadku powodzenia - będzie można wykorzystać podczas rozwiązywania problemów z innymi nieruchomościami - dodaje Ćwiek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto