Pierwszy mecz o brąz dla rywali. W sobotę Chrobry znów spróbuje sił z Górnikiem

Kacper Chudzik
Chrobry przegrał z Górnikiem
Chrobry przegrał z Górnikiem Stachera Studio 24-KGHM Chrobry Głogów FB
KGHM Chrobry Głogów przegrał pierwszy mecz o brązowy medal z Górnikiem Zabrze. W najbliższą sobotę drugie starcie.

W sobotę, 25 maja, KGHM Chrobry Głogów po raz drugi zmierzy się z ekipą Górnika Zabrze. To starcie finałów tegorocznego sezonu Orlen Superligi, w którym obie ekipy walczą o brązowy medal. Niestety, szanse Chrobrego na trzecie miejsce oddaliły się, po przegranej w ostatnią sobotę. Pierwsze spotkanie zdecydowanie przebiegło pod dyktando ekipy z Zabrza, która w pierwszej połowie prowadziła już 17:11, by ostatecznie zakończyć spotkanie wynikiem 28:21.

– Chyba nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Tym bardziej, że ostatni mecz w sezonie u siebie w domu. Ale nie oszukujmy się, przeciwnik był mocny. Bardzo ciężkie warunki postawili nam na parkiecie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Niestety, przegraliśmy, ale to dopiero pierwsze spotkanie. Obiecuję, że w Zabrzu zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby wygrać i w walce doprowadzić do remisu. Pamiętajmy, że to gra do dwóch zwycięstw – mówił po meczu trener Vitalij Nat.

Drugi mecz będzie szansą Chrobrego na rehabilitacje. Jeśli głogowianie go wygrają, o medalu zadecyduje trzecie spotkanie. Jeśli nie, Chrobry zakończy tegoroczne rozgrywki na 4. miejscu w tabeli, a brąz trafi ostatecznie do Górnika. Jak będzie? Przekonamy się w najbliższą sobotę.

KGHM Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 21:28 (11:17)KGHM Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 2, Strelnikov, Wrona 1, Zieniewicz 3, Kosznik, Orpik 4, Jamioł 2, Dadej, Matuszak 2, Styrcz 1, Paterek 4, Hajnos, Skiba 2Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 1, Tokuda 2, Morkovsky 5, Krępa, Artemenko 1, Krawczyk, Mauer, Ivanovic, Bogacz, Minotskyi 1, Kaczor 1, Ilchenko 3, Przytuła 5