Minuta prawdy

(mz)
Po zwycięstwie z Wasko Gliwice Longman Boys powrócili na pierwsze miejsce Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Niedzielne spotkanie długo nie układało się po ich myśli.

Po zwycięstwie z Wasko Gliwice Longman Boys powrócili na pierwsze miejsce Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Niedzielne spotkanie długo nie układało się po ich myśli. Do samej końcówki czwartej kwarty utrzymywała się przewaga Wasko. Longman Boys dogonili rywali dopiero na minutę przed końcową syreną i ostatecznie wygrali 67:65.

Pauza w siódmej kolejce kosztowała drużynę Ohio Power spadek z pierwszego na piąte (!) miejsce w tabeli. Nowym wiceliderem zostali koszykarze Unitrans Katowice, którzy pewnie pokonali Bobasów 76:59. Zdecydowane zwycięstwa odnieśli również triumfatorzy poprzednich sezonów "BeLKI" - Dobermany Tychy, i Machina Felix Radzionków. Ci pierwsi nie dali szans Rudnej Sosnowiec, zaś Machina rozgromiła Rybaków.

Wyniki: Wasko Gliwice - Longman Boys Katowice 65:67, Rybacy - Machina Felix Radzionków 53:80, Rudna Sosnowiec - Dobermany Tychy 59:74, Bobasy - Unitrans Katowice 59:76. Pauzowało Ohio Power.

1. Longman Boys 6 11 425:369
2. Unitrans 7 11 472:450
3. Dobermany 6 10 440:410
4. Machina 6 10 464:432
5. Ohio Power 6 10 372:352
6. Rudna 6 9 337:354
7. Rybacy 6 8 365:441
8. Wasko 7 8 435:472