Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znamy projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bytomia. Ich suma opiewa na 39 milionów złotych. Głosowanie w październiku

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Poznaliśmy już projekty, które zostaną poddane pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Bytomia 2019. Pozytywnie zakwalifikowanych zostało 61 pomysłów zgłoszonych przez bytomian, których suma opiewa na 39 milionów złotych. Głosowanie odbędzie się drogą elektroniczną i papierową od 13 do 28 października.

Znamy projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bytomia

61 spośród 85 zgłoszonych przez bytomian projektów zostało pozytywnie zakwalifikowanych i zostaną one poddane pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Wśród zgłoszonych projektów znalazły się takie, które nie spełniły warunków formalnych. W trakcie weryfikacji odrzuciliśmy 14 projektów - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta miasta.

Tradycyjnie najwięcej projektów dotyczy budowy placów zabaw, siłowni, obiektów sportowych lub remontów chodników i dróg.

Prawdziwym molochem, który został zakwalifikowany do Budżetu Obywatelskiego jest "6 dla Stroszka", która zakłada m.in. budowę placu zabaw, dwóch wybiegów dla psów, ściany do graffiti, siłowni plenerowej, miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego, modernizację boiska czy wybudowanie górki, która mogłaby być wykorzystywana do zimowych zabaw. Wartość projektu to nieco ponad milion złotych.

Pełna lista projektów znajduje się w galerii:

Znamy projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bytomia. ...

Inne duże projekty to np. budowa wodnego placu zabaw w Parku Kachla (ponad milion osiemset tysięcy złotych), stworzenie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem na stadionie GKS Rozbark (ponad trzy i pół miliona złotych) czy rewitalizacja ulic Fałata, Granowej, Klonowej i Jaworowej (blisko dwa i pół miliona złotych).

Budżet Obywatelski to nie tylko wielkie projekty, które opiewają na miliony złotych. To też budowa pojedynczych wybiegów dla psów czy drobne remonty.

Ważne są projekty miękkie. Wśród tych znalazł się "Rozbark – zatrzymajmy historię dzielnicy i kopalni". Projekt zakłada: - zgromadzenie i spopularyzowanie wiedzy o dzielnicy Rozbark, przeprowadzenie cyklu spacerów historycznych, ustawienie tablicy w ok. pl. Barbary prezentującej kolaż zdjęć dawnego Rozbarku, ponadto: seria nagrań wideo, akcja zbierania zdjęć zlecenie przygotowania opisu historii dzielnicy, wykonanie strony internetowej, przeprowadzenie spotkania o historii Rozbarku - czytamy w opisie.

Suma projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego opiewa na 39 milionów złotych. Do dyspozycji mieszkańców będą jedynie, a może i aż 4 miliony.

Głosowanie odbędzie się od 13 do 28 w formie elektronicznej i papierowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto