Wystartowała liga wojewódzka

STANISŁAW WAWSZCZAK
Fragment meczu Sorbona-Kłomnice. Pod siatką piłkę rozgrywa Adrian Wolnik.

W meczu pierwszej kolejki ligi wojewódzkiej UKS Sorbona Tarnowskie Góry pokonała KS Kłomnice 3:1 (25:19, 25:22, 23:25 i 25:22). Faworytem spotkania była Sorbona, ale na zwycięstwo trzeba było się napracować. W pierwszym secie tarnogórzanie szybko zdobyli kilkupunktową przewagę.

Po zmianie stron gra wyrównała się, obie drużyny popełniały sporo błędów i przewaga Sorbony była tylko jedno-, dwupunktowa. Trzeci set zaczął się bardzo ładnie. Po trzech minutach Sorbona prowadziła 7:2. Niestety, potem nastąpiła seria udanych ataków siatkarzy Kłomnic. W 20 min. goście wyrównują na 21:21, a po udanej zagrywce obejmują prowadzenie i wygrywają seta. Jest 2:1. W czwartym secie od poczatku Kłomnice grały jak w transie, prowadząc od pierwszej piłki. Tarnogórzanie wyglądali tak, jakby stracili wiarę w zwycięstwo. Na szczęście po kilku udanych akcjach Tadeusza Kolczoka wyrównali na 15:15 i przejęli prowadzenie do końca seta.

- Zagraliśmy słabo, popełniliśmy sporo błędów - przyznaje Kolczok, kapitan Sorbony. - To początek sezonu. Dobry mecz zagrał na środku Rafał Mikołajczyk. Myślę ze z meczu na mecz będzie lepiej i powinniśmy sobie poradzić z wszystkimi po kolei.

Sorbona grała w składzie: Mikołajczyk, Kolczok, Michał Skrzypiciel, Jacek Kowalski, Krzysztof Karmański, Dawid Kampa, Adrian Wolnik, Adam Boroń, Marcin Kocot i Bartłomiej Zgajewski.

Rozgrywki w lidze wojewódzkiej zainaugurował również UKS Gwiazda. Podejmował on Polonię Poraj i gładko wygrał 3:0 ( 25:16, 25:19, 25:12). Drużynę juniorów wzmocnili Zbigniew Szewczyk i Adam Prasołek. Dzień wcześniej, 13 lutego, zespół rozegrał mecz 13. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Śląska juniorów, przegrywając z aktualnym liderem Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0 (25:14, 25:19, 25:12).

Na nadchodzący weekend zaplanowano dwie kolejki ligi wojewódzkiej. W sobotę Gwiazda wyjeżdża do Kłomnic, a Sorbona do Metalika Radziechowy. W niedzielę Gwiazda podejmuje Metalika, a Sorbona Dąbrowiaka Dąbrowa Górnicza. Oba mecze o godz. 10.00