Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W bytomskich szpitalach leczą znakomici chirurdzy i ginekolodz

Dorota Niećko
Profesor Anita Olejek
Profesor Anita Olejek
Historię i dokonania bytomskiej medycyny na jutrzejszej konferencji w Bytomskim Centrum Kultury przedstawią m.in. dyrektorzy szpitali, Zakłady Lecznictwa Ambulatoryjnego, Centrum Pomocy Osobom Uzależnionym i ...

Historię i dokonania bytomskiej medycyny na jutrzejszej konferencji w Bytomskim Centrum Kultury przedstawią m.in. dyrektorzy szpitali, Zakłady Lecznictwa Ambulatoryjnego, Centrum Pomocy Osobom Uzależnionym i przedstawiciele niepublicznych placówek zdrowia. Zapytaliśmy szefów szpitali o to, kto ich zdaniem leczy najlepiej.

W Szpitalu Klinicznym nr 9 dyrektor Dariusz Rajczyk bez wahania wymienia prof. Aleksandra Sieronia, szefa Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, Ośrodka Diagnostyki i Terapii Laserowej oraz Centralnej Pracowni Endoskopowej. Ta ostatnia to jedyne miejsce na Śląsku, gdzie tamuje się krwawienia.

Prof. Antoni Podwiński, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, leczy z kolei z powodzeniem m.in. tarczyce. Liczbę zabiegów liczy się tu już w tysiącach! Szpital przy Batorego szczyci się również prof. Anitą Olejek, wojewódzką konsultantką z zakresu położnictwa i ginekologii. - Robi najwięcej na Śląsku operacji onkologicznych sromu, radykalne operacje raka sromu, których w całym kraju nie robi się wiele, opiekuje się najtrudniejszymi, patologicznymi ciążami, robi unikatowe zabiegi, chociażby transfuzji dopłodowej - wylicza Rajczyk. - Pierwszego sztucznego zapłodnienia w naszej klinice dokonaliśmy już w 1993 roku.

Janusz Binkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4, za swoją dumę uważa Oddział Kardiologii Inwazyjnej. Szefową jest tu dr Barbara Kuśnierz. - Leczy i ratuje ludzi z ostrymi zawałami - mówi Binkiewicz. - Jej oddział ma trzeci, najwyższy stopień referencyjności.

Podobnych w całej Polsce jest zaledwie dwadzieścia pięć.
Prof. dr n. med. Marek Motyka jest z kolei specjalistą chirurgii naczyniowej; przeszczepia nerki i robi protezy rozprężające w tętniakach. Na Śląsku podobne zabiegi wykonuje się jedynie w Katowicach.

Andrzej Tomczyk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 wymienia prof. Jerzego Arendta, szefa Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej, gdzie wykonuje się operacje przewodu pokarmowego.


O kim trzeba pamiętać?

Prof. Jerzy Żmudziński, poprzednik prof. Sieronia, który tworzył Klinikę Chorób Wewnętrznych w szpitalu przy ul. Batorego.

Prof. Anna Obuchowicz, szefowa pediatrii w szpitalu przy ul. Batorego, leczy dzieci w wieku od miesiąca do 18 roku życia.

Dr Roman Rudka, w "Czwórce" odpowiedzialny za przeszczepy nerek. Rocznie na jego oddziale wykonuje się 15 tysięcy dializ.

Prof. Andrzej Brodziak, szef Kliniki Chorób Wewnętrznych w "Jedynce"
Prof. Stefan Pojda, szef Kliniki Okulistyki w "Jedynce".

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto