Tym razem osiem

marcin zasada
Poloniści wykorzystują dobrą passę. Czy starczy im sił do wszystkich meczów? Fot.RAFAŁ JAKOKTOCHCE
Toruńscy hokeiści wyjechali z Bytomia z bagażem 22 bramek Hokeiści Polonii Bytom po raz drugi rozgromili TKH II Toruń, tym razem 8:0. Rywale znowu nie mieli wiele do powiedzenia.

Toruńscy hokeiści wyjechali z Bytomia z bagażem 22 bramek

Hokeiści Polonii Bytom po raz drugi rozgromili TKH II Toruń, tym razem 8:0. Rywale znowu nie mieli wiele do powiedzenia. Trener Adam Fras dał odpocząć Zbigniewowi Szydłowskiemu, za którego w bramce stanął Łukasz Sosnowski. W tabeli bytomianie nadal zajmują piątą pozycję.

Festiwal bramkowy rozpoczął w dziewiątej minucie Daniel Kukulski. Trzy minuty później Jarosław Wojnarowski po podaniu Marka Żurka podwyższył na 2:0. Na kolejną bramkę czekaliśmy prawie 20 minut. Marcin Piecuch wyłożył krążek Robertowi Mandli, który dopełnił formalności. Ten sam zawodnik kilka minut później po raz czwarty pokonał Sebastiana Brandta. Bytomianie dobili rywali w ostatniej tercji. Dwa gole strzelił Maciej Pluskota, a po jednej dodali Dariusz Puzio i Grzegorz Wodnicki. Ten sam zawodnik mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

- To był spokojny mecz. Mimo okrojonego składu, nie mieliśmy problemów ze zwycięstwem. Nie ma się jednak czym podniecać, trzeba będzie strzelać bramki w meczu z Cracovią i Sanokiem i one będą znacznie większym powodem do radości. Miejmy jednak nadzieję, że wysokie zwycięstwa nad Toruniem to prognostyk naszej rosnącej formy strzeleckiej - mówi Robert Mandla, który torunianom zaaplikował w sumie pięć bramek. - Nie ukrywam, że ostatnio myślami coraz częściej jesteśmy przy Cracovii, z którą zmierzymy się w pierwszej rundzie play-off. Już przygotowujemy się psychicznie na tą rywalizację.

Polonistów czeka jeszcze sześć spotkań przed play-off. Ich rywalami będą Stoczniowiec II Gdańsk (wyjazd), Zagłębie Sosnowiec (u siebie) i KH Sanok (wyjazd).

Skład Polonii: Łukasz Sosnowski - Jerzy Sobera, Marcin Piecuch; Janusz Syposz, Artur Orłoś oraz Marek Żurek - Dariusz Puzio, Andrzej Secemski, Jarosław Wojnarowski; Robert Mandla, Daniel Kukulski, Piotr Hałas; Adrian Krzysztofik, Arkadiusz Orłoś, Maciej Pluskota oraz Grzegorz Wodnicki i Marcin Pomian.