Tygodniowy przegląd prasy (Bytom, 3.05-9.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Bytomia

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bytomia nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bytomia nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bytomia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Woj. śląskie ma coraz mniej mieszkańców! Sprawdź gdzie ubywa ich najszybciej [TOP 22]”?

Przegląd tygodnia Bytom od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Woj. śląskie ma coraz mniej mieszkańców! Sprawdź gdzie ubywa ich najszybciej [TOP 22]

Śląskie: Wyludnianie się województwa z roku na rok wydaje się być coraz poważniejszym problemem. Co charakterystyczne dla naszego regionu, znacznie częściej niż w reszcie Polski decydują się na wyjazd za granicę lub do innych dużych miast w kraju. Są też nieliczne miasta, którym mieszkańców przybywa, a liderem tej klasyfikacji są Tarnowskie Góry. Dokładne dane GUS dotyczące demografii miast województwa śląskiego znajdziecie w galerii. Kliknijcie przycisk "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Street View. Google zmienia zdjęcia w regionie. Zobacz najdziwniejsze fotografie w Street View

Jest już nowa aktualizacja w Street View. W roku 2019 samochody Google jeździły niemal po całym woj. śląskim, fotografując ulice do kolejnej już aktualizacji popularnej usługi. Po kilku miesiącach przetwarzania fotografii, przyszła pora na podmianę zdjęć w Street View na nowe - te możemy zobaczyć już m.in. w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Mysłowicach, Jaworznie, Rybniku, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Bytomiu czy w Sosnowcu.

📢 Śląskie kopalnie do likwidacji? Czy górnicy będą musieli odejść z tych kopalni? Ministerstwo Aktywów Państwowych ma plan

Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej pogłębia ciężką sytuację branży górniczej. Konsekwencje mogą być dramatyczne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Ministerstwo Aktywów Państwowych ma nowe plany wobec polskiego górnictwa. Zakłada łączenie branży z energetyką. W planach są też likwidacje i „uśpienia" kopalń. W Ministerstwie Aktywów Państwowych oficjalnie nikt nie potwierdza informacji, choć trwają analizy rozwiązań w górnictwie.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Bytom: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bytomiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 81. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [9.05]. Pacjenci są z Rybnika, Bytomia, Katowic, Zabrza, Dąbrowy Górniczej...

W sobotę 9 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 144 nowych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Wśród zakażonych jest 81 mieszkańców województwa śląskiego.

📢 Bytom walczy z koronawirusem. Sytuacja w mieście jest trudna - mówi prezydent

Bytom przoduje w statystykach zakażeń koronawirusem w całym naszym województwie. O trudnej sytuacji w mieście, na którą wpływ ma między innymi miechowicki Dom Pomocy Społecznej „Kombatant”, rozmawialiśmy z prezydentem Mariuszem Wołoszem.

📢 Miasto przejęło kontrolę nad składowiskiem odpadów przy al. Jana Pawła II. Co to oznacza?

Gmina przejęła składowisko odpadów, które znajduje się przy al. Jana Pawła II. W 2017 zostało ono wydzierżawione prywatnemu podmiotowi. Kilkumiesięczne negocjacje w tym temacie zakończyły się sukcesem - poinformował Urząd Miejski w Bytomiu.

📢 Co sadzić w maju na balkonie? Kwiaty, zioła i warzywa, które sprawdzą się w warunkach miejskich. Jakie roślin sadzić w maju?

Kolorowe balkony przyciągają wzrok. Kwiaty i rośliny na balkonie od razu przykuwają uwagę. Co sadzić w maju na balkonie? Sprawdzamy, jakie kwiaty są najbardziej popularne na naszych balkonach. Niektórzy też wybierają inne uprawy. W końcu na balkonie możemy posadzić też różne zioła, albo warzywa. Krzew z pomidorkami? Czemu nie? Znajdźmy też miejsce na bazylię i miętę. Kto jak woli!

📢 Miejska Biblioteka Publiczna czynna od 11 maja. Wprowadzone zostaną odpowiednie procedury

Drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa dotyczy także miejskich bibliotek. Do udostępnienia czytelnikom swoich zbiorów, tak by zapewnić im maksimum bezpieczeństwa przygotowuje się Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu. Ponowne otwarcie nastąpi w poniedziałek, 11 maja.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 71 nowych przypadków zakażeń [RAPORT - 8.05]

Koronawirus w woj. śląskim. Aż 71 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zostało potwierdzone pozytywnymi wynikami testów w województwie śląskim. Informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem w województwie śląskim podało w piątek 8 maja rano Ministerstwo Zdrowia.

📢 Tragiczny wypadek na DK88 w Bytomiu. Zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy. Jedna osoba nie żyje

Tragiczny wypadek w Bytomiu na trasie DK88. Niestety, zginął kierowca samochodu osobowego, który był zakleszczony w pojeździe po czołowym zderzeniu z samochodem ciężarowym. Strażakom udało się go wydostać ze zniszczonej kabiny, jednak niestety nie odzyskał przytomności i zmarł.

📢 Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu, o działalności placówki w czasie pandemii

  • Opera to synteza wszystkich sztuk. Najważniejszy jest odbiór widza z widowni. Tych emocji. Przez internet nie da się tego przekazać. Oczywiście, realizujemy różne projekty, chcąc utrzymać kontakt z naszymi melomanami, natomiast wolelibyśmy już normalnie spotykać się. Nie będzie to łatwe, bo z wszystkich rekomendacji i ustaleń, które mamy – czy z Instytutem Muzyki i Tańca czy bezpośrednio z ministerstwem wynika, że uruchomienie teatrów operowych, muzycznych będzie najbardziej skomplikowanym w całym systemie zadaniem - mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu. Jak może wyglądać powrót na scenę? Jakie są plany?

📢 Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na kino online. Jakie filmy są w repertuarze?

Bytomskie Centrum Kultury wraca z akcją BCKino. W związku z pandemią koronawirusa w naszym kraju ma ona inny charakter - wszystko odbywa się online.

📢 Zagraniczne marki przetłumaczone. Nazwy są... żenujące. Mobilna dziewica, zarezerwowane dzieci...

A gdyby tak zagraniczne marki miały polskie tłumaczenia? Jak wyglądałyby zakupy? A może właśnie tak: Poproszę "Dziękuję" i "Dzieci dobre białe", a do picia "Czerwonego byka". No i starter "Dziewicy mobilnej". Tak wyglądałyby zakupy Merci, Kinder Bueno, Red Bulla i starter Virgin Mobile. Jak mogłyby wyglądać takie produkty - można zobaczyć dzięki pracy 29-letniego Adama Łapko z Gliwic, grafika i ilustratora. Adam stworzył świetne przeróbki zagranicznych oraz polskich produktów i marek. Kliknij powyżej w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus w województwie śląskim: 12 nowych zakażeń w i 5 kolejnych zgonów

12 nowych zakażeń koronawirusem i 5 kolejnych zgonów w województwie śląskim. W środę (6.05) po południu najnowsze informacje na temat choroby Covid-19 przedstawiło Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory w województwie śląskim potwierdzono 2 947 zakażeń i 138 zgonów.

📢 Ponad 400 zakażeń wśród górników śląskich kopalni. Najwięcej w Polskiej Grupie Górniczej. Chorują też rodziny górników

Sytuacja jest bardzo poważna. Ponad 400 górników kopalni na Śląski ma koronawirusa. Najtrudniejsza sytuacja jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie trzy zakłady: Jankowice, Murcki-Staszic i Sośnica musiały wstrzymać wydobycie. Powodem jest wysoka absencja pracowników. Koronawirus dotyka też pozostałe górnicze spółki. Kilkadziesiąt przypadków koronawirusa jest w spółce Węglokoks, a 25 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W związku z sytuacją na Śląsk przyjechał Główny Inspektor Sanitarny. Zapowiedział dodatkowych tysiąc testów dziennie dla mieszkańców województwa śląskiego.

📢 Rynek w Bytomiu w końcu się zazieleni. Ruszają prace związane z jego rewitalizacją

Jeszcze w tym miesiącu bytomski Rynek ma się zazielenić. Mieszkańcy, którzy przez ostatnie lata nie mogli go traktować jako wizytówki miasta, na taką informację czekali z ogromną niecierpliwością.

📢 Prace w bytomskim pałacu Tiele-Wincklerów cały czas trwają ZDJĘCIA. Mają się one zakończyć po wakacjach

Na początku ubiegłego roku rozpoczęto prace nad odbudową pałacu Tiele-Wincklerów w Bytomiu. Pierwotnie gruntowna rewitalizacja miechowickiego obiektu miała zakończyć się pod koniec 2019. Tak się jednak nie stało. Opóźnienia są spowodowane odkryciem krypty i pozostałości kaplicy w oficynie.

📢 Przy kościele św. Ducha znowu trwają prace archeologiczne ZDJĘCIA. Co tym razem zostanie odkryte?

Prace archeologiczne przy kościele pod wezwaniem św. Ducha w Bytomiu przy zostały - po krótkiej przerwie - wznowione. Trwają one od jego północno-wschodniej strony. Co tym razem badacze chcieliby odkryć w tym miejscu?

📢 189 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 35 nowych zachorowań w Śląskiem. Niestety, są też kolejne ofiary koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia podało, że jest 189 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronairusem w Polsce, w tym 35 w województwie śląskim. Niestety, są też kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyją trzy osób z woj. śląskiego. To mieszkańcy Lublińca, powiatu żywieckiego oraz mieszkanka Zawiercia.

📢 W Bytomiu miejskie przedszkola i żłobek nie zostaną otwarte. Prywatne placówki też się wstrzymują

Prezydent Mariusz Wołosz zdecydował, że 6 maja nie otworzy miejskich przedszkoli oraz żłobka. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz personelu placówek.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie