Taki dobry tydzień

(mz)
W sobotę koszykarki MOSM-u  postarają  się  o przedłużenie zwycięskiej serii. ARC
W sobotę koszykarki MOSM-u postarają się o przedłużenie zwycięskiej serii. ARC
Trzy zwycięstwa z rzędu odniosły w I lidze koszykarki MOSM Bytom. Kolejno z Żakiem Nowy Sącz, MLKS Rzeszów 80:50 i Gimball Tarnawa Dolna 86:76. W tabeli MOSM awansował na czwarte miejsce.

Trzy zwycięstwa z rzędu odniosły w I lidze koszykarki MOSM Bytom. Kolejno z Żakiem Nowy Sącz, MLKS Rzeszów 80:50 i Gimball Tarnawa Dolna 86:76. W tabeli MOSM awansował na czwarte miejsce. Z MLKS bytomianki prowadziły od początku do końca spotkania. Gdy przewaga wzrosła do ponad 20 pkt., w ostatniej kwarcie trenerka Karina Opoka dała szansę rezerwowym. Bardziej wymagającym rywalem okazał się Gimball. Głównie dzięki celnym "trójkom" zespół ten wygrał I połowę. Po przerwie skuteczniejszy był MOSM, w którym znakomicie dysponowane były wysokie zawodniczki: Karolina Stanek (30 pkt.) i Paulina Rozwadowska (21).

- Obie zagrały chyba najlepsze spotkania w karierze. Gimball zaciął się w końcu w czwartej kwarcie. To był kluczowy moment dla losów meczu - mówi Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w MOSM.

W sobotę bytomianki zagrają ostatni mecz w tym roku - w Krakowie zmierzą się z Rybitwami.

- Jedziemy tam po zwycięstwo. Jeśli utrzymamy czwarte miejsce na półmetku rozgrywek, będzie to spora niespodzianka. Przed sezonem odeszła od nas przecież piątka podstawowych zawodniczek - podkreśla Zieliński.