Stocznia zdobyta

Marcin Zasada
Piotr Hałas (z prawej) nie przestraszył się rywala i pokazał, gdzie jest jego miejsce w szeregu. Na szarym końcu.
Hokeiści Polonii dokonali nie lada sztuki wygrywając w dwunastoosobowym składzie dwa wyjazdowe mecze ze Stoczniowcem II Gdańsk. W sobotę poloniści zwyciężyli z trudem 2:1, a dzień później nie dali już żadnych szans ...

Hokeiści Polonii dokonali nie lada sztuki wygrywając w dwunastoosobowym składzie dwa wyjazdowe mecze ze Stoczniowcem II Gdańsk. W sobotę poloniści zwyciężyli z trudem 2:1, a dzień później nie dali już żadnych szans rywalom gromiąc ich 8:1. W tabeli niebiesko-czerwoni nadal zajmują piąte miejsce.

Długo można by było wymieniać listę nieobecnych w bytomskiej ekipie. Janusz Syposz, Jerzy Sobera, Artur Orłoś, czy Zbigniew Sierocki to tylko garstka z grupy, której nie zobaczyliśmy w Gdańsku. Mimo poważnego osłabienia, poloniści pokazali kawałek dobrego hokeja młodej drużynie Stoczniowca.

W sobotę Polonia już w pierwszej tercji zapewniła sobie prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Przemysława Odrobnego pokonali Piotr Hałas i Robert Mandla. Gospodarze odpowiedzieli golem kontaktowym, ale w końcówce inicjatywę znowu przejęli bytomianie. Znakomicie w bramce spisywał się jednak Odrobny.

W niedzielę poloniści nie mieli już żadnych skrupułów przed rozgromieniem rywali. Co prawda, po pierwszej, skromnie wygranej tercji nic nie zapowiadało tak wysokiego wyniku, jednak z każdą minutą zespół trenera Adama Frasa coraz bardziej udowadniał swoją wyższość na tafli. Worek z bramkami rozwiązał Mandla. Kolejne gole strzelili Dariusz Puzio i Andrzej Secemski, a na 4:0 podwyższył Hałas. W trzeciej tercji kolejno Puzio, Mandla, Hałas i Adrian Krzysztofik ustalali wynik spotkania na 8:1.

Polonię czekają jeszcze tylko cztery mecze przed rozpoczęciem play-off. W najbliższą sobotę i niedzielę na własnym lodowisku podejmować będzie Zagłębie Sosnowiec. Na koniec regularnego sezonu pojadą na bardzo ciężki dwumecz do Sanoka.

* Skład Polonii: Zbigniew Szydłowski - Marek Żurek, Łukasz Steckiewicz; Marcin Piecuch, Andrzej Banaszczak - Daniel Kukulski, Dariusz Puzio, Andrzej Secemski; Robert Mandla, Piotr Hałas, Adrian Krzysztofik oraz Maciej Pluskota.