Sensacja! Hubert Hurkacz odpadł w II rundzie mistrzostw Polski w Bytomiu. Faworyt przegrał z juniorem Maksem Kaśnikowskim

Tomasz Kuczyński
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Materiały prasowe
Na II rundzie zakończyła się przygoda Huberta Hurkacza w 94. Narodowych Mistrzostwach Polski w tenisie rozgrywanych na kortach Górnika Bytom. 29. rakieta świata przegrała z 17-letnim juniorem Maksem Kaśnikowskim w trzech setach 5:7, 7:5, 3:6.

Drugi mecz Huberta Hurkacza ponownie ściągnął na kort centralny obiektu w Bytomiu sporą publiczność, ograniczoną zresztą ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Hubert Hurkacz był oczywiście faworytem tego pojedynku. Turniejowa "jedynka" to też 29. zawodnik rankingu WTA. 17-letni Kaśnikowski nic sobie z tego nie robił i wygrał pierwszego seta 7:5.

W drugim secie Kaśnikowski prowadził już 5:2, a przy stanie 5:3 miał serwis. Hurkacz jednak się pozbierał, odrobił straty i wygrał 7:5.

Wydawało się, że faworyt opanował sytuację i dokończy dzieła w trzecim secie. Nic z tych rzeczy! Ku zaskoczeniu kibiców Kaśnikowski tym razem nie zmarnował momentu, kiedy prowadził 5:3 i podawał. Wygrał gema przy swoim serwisie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Sensacja stała się faktem! Maks Kaśnikowski, który jest mistrzem Polski juniorów, odniósł największy sukces w dotychczasowej karierze.

Hubert Hurkacz w I rundzie wygrał z zawodnikiem, który awansował z kwalifikacji, Jaszą Szajrychem 6:4, 7:6 (7-4).