Rozmowa z Łukaszem Tymińskim, strzelcem pierwszej bramki dla śląskich klubów na wiosnę

Tomasz Kuczyński
Łukasz Tymiński popisał  się gimnastycznymi umiejętnościami
Łukasz Tymiński popisał się gimnastycznymi umiejętnościami Mikołaj Suchan
Z Łukaszem Tymińskim z Polonii, naszym bohaterem kolejki, rozmawia Tomasz Kuczyński.

Strzelił pan pierwszą bramkę w rundzie wiosennej dla śląskich drużyn i z radości zrobił pan nawet salto!
Moim atutem jest uderzenie z prostego podbicia. Po podaniu od Marcina Radzewicza miałem dobrą okazję na strzał, uderzyłem w długi róg i bardzo cieszę się, że piłka wpadła do siatki. To mój pierwszy gol ekstraklasie.

Skoro jest to taki wielki atut, dlaczego tak rzadko pan z niego korzystał?
W meczu z Bełchatowem było bardzo dużo walki w środku pola, czuję zresztą w nogach, ile wysiłku mnie to kosztowało. Nie było jednak okazji na strzały, ale skoro jedna się pojawiła, to z niej skorzystałem.

Po przerwie zagraliście lepiej niż w pierwszej połowie. Co się działo w szatni?
Powiedzieliśmy sobie o błędach jakie robiliśmy w pierwszej części. Rozmowy z trenerem były spokojne, nie było aż tak ostro. Bardzo się mobilizowaliśmy na drugą połowę. Efekt był widoczny na boisku, bo faktycznie druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu.

Prowadziliście 1:0, graliście z przewagą jednego zawodnika, ale zdobyliście tylko jeden punkt.
Czujemy po tym meczu niedosyt. Mieliśmy przecież przewagę, było 1:0. Moment dekoncentracji przy bramce kosztował nas stracone punkty. To, że mieliśmy o jednego zawodnika więcej, chyba nas trochę uśpiło.

Straciliście bramkę przy rzucie rożnym, gdy dwaj rywale pozostali bez opieki! Jak powinniście się zachować w takiej sytuacji?
Przy stałych fragmentach pilnujemy przeciwników indywidualnie. Czyli można dojść do tego kto nie przypilnował podającego Pawła Buzały i strzelającego Dawida Nowaka?Można teraz szukać kozłów ofiarnych, ale mecz skończył się remisem i nic tego nie zmieni. Płakać po tym spotkaniu nie będziemy, ale trzeba jednak wyciągnąć wnioski, aby nie robić więcej takich błędów.