Regionalny Totolotek Puchar Polski: Śląsk Świętochłowice - Ruch Chorzów 3:2. Niebiescy odpadli w półfinale podokręgu Katowice

Tomasz Kuczyński
Regionalny Totolotek Puchar Polski: Śląsk Świętochłowice - Ruch Chorzów 3:2
Regionalny Totolotek Puchar Polski: Śląsk Świętochłowice - Ruch Chorzów 3:2 Lucyna Nenow
W meczu półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice Śląsk Świętochłowice wygrał z Ruchem Chorzów 3:2 (0:2). Mecz rozegrano na obiekcie Naprzodu Lipiny bez udziału publiczności i pod specjalnym nadzorem policji.

Śląsk Świętochłowice na co dzień gra w IV lidze. Ruch po trzech spadkach z rzędu jest w tym sezonie trzecioligowcem. Śląsk rozgrywa mecz na boisku Naprzodu Lipiny. Wtorkowe spotkanie rozegrano bez udziału publiczności, ponieważ tak wnioskowała policja.

W nocy przed meczem dokonano aktu wandalizmu na obiekcie w Lipinach. Pojawiły się wulgarne napisy przeciw Ruchowi, które organizatorzy usunęli w ciągu dnia. Mecz zabezpieczały wzmocnione siły policji. Przed obiektem pojawiła się grupa kibiców Niebieskich.

Ruch do przerwy prowadził 2:0. W 14. minucie wynik otworzył Daniel Paszek, wykorzystując podanie Mateusza Machały. W 42. minucie podwyższył Jakub Nowak.

W II połowie Niebiescy nie tylko stracili prowadzenie, ale przegrywali 2:3! Dwie bramki strzelił wprowadzony po przerwie Damian Wasiak, trzecią dołożył również rezerwowy Marcin Jaskiernia i od 71. minuty to Śląsk był bliżej finału. Świętochłowiczanie prowadzenii przez byłego zawodnika Ruchui wychowanka Niebieskich Daniela Tukaja dowieźli prowadzenie do końca i zagrają w finale. Rywalem będzie Slavia Ruda Śląska.

Regionalny Puchar Polski, półfinał na szczeblu Podokręgu Katowice: Śląsk Świętochłowice - Ruch Chorzów 3:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Daniel Paszek (14), 0:2 Jakub Nowak (42), 1:2 Damian Wasiak (48), 2:2 Damian Wasiak (54), 3:2 Marcin Jaskiernia (71)

Śląsk:Stopyra – Koniarek, Mołas, Wawrzyniak, Terbalyan (46. J. Nawrocki) – Krzywda (46. Ściętek), Tutaj – Palka, Lesik, Kosela (46. Jaskiernia) – B. Nawrocki (46 Wasiak).

Ruch: T. Nowak – Machała (89. Słota), Iwan, Sikora, Winciersz – Duchowski, Dąbrowski (86. Lazar) – Paszek, J. Nowak, Iwanek (81. Rudek) – Tsuleiskiri (63. Bartolewski).

Żółte kartki: Wawrzyniak, J. Nawrocki, Tutaj, Koniarek - Iwan, Machała, Dąbrowski

Sędziował: Maciej Kuropatwa (Ruda Śląska)