Polecamy

Przyłbice, które stosowane są dla zapewnienia ochrony przez koronawirusem, są nieskuteczne! Dlaczego? Oto dowody:Koronawirusem zarażamy się także przez aerozole, znacznie mniejsze od kropel, a te utrzymują się w powietrzu wiele godzin i swobodnie przemieszczają przestrzenie © Przemyslaw Swiderski
[2/9]

Przyłbice do wyrzucenia. Rząd zabrania stosowania, bo nie chronią przed koronawirusem

Przyłbice, które stosowane są dla zapewnienia ochrony przez koronawirusem, są nieskuteczne! Dlaczego? Oto dowody:

Koronawirusem zarażamy się także przez aerozole, znacznie mniejsze od kropel, a te utrzymują się w powietrzu wiele godzin i swobodnie przemieszczają przestrzenie. Przyjrzyjmy się faktom.

PO PIERWSZE
Pierwszy raz szkodliwe działanie aerozoli stwierdzono to po tym jak doszło do ogniskowego zakażenia ponad 31 osób i dwóch zgonów wśród członków chóru Skagit Valley Chorale ze Seattle po trwającej dwie godziny próbie. Śledztwo wykazało, że chórzyści przestrzegali wszystkich zabezpieczeń: maski, dezynfekcja, dystans. Naukowcy orzekli wówczas, co potem potwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia, że koronawirus rozprzestrzenia się też przez aerozole. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku, czyli na początku pandemii.

Warto przytoczyć tu artykuł prestiżowego czasopisma "Science", w którym naukowcy stwierdzili, że wdychanie powietrza z wirusem jest główną drogą zakażenia covidem. W postaci aerozolu koronawirus w powietrzu może się utrzymywać nawet 3 godziny.

Zobacz dowody. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE


Choć dotychczas nawet Główny Inspektorat Sanitarny oprócz noszenia maseczek dopuszczał przyłbice, to Ministerstwo Zdrowia zakazało tego typu "ochrony". Przyłbica jest bowiem nieskuteczna. Liczne badania naukowe, eksperymenty, symulacje, a także przykłady z życia pokazują, że przyłbice są tylko wygodniejsze, ale niestety nie stanowią odpowiedniej bariery dla wirusa. Najlepiej, gdy np. pracujemy w sklepie, aptece itd. nosić przyłbicę razem z maseczką. Wtedy chroni ona dodatkowo nasze oczy przed przedostaniem się wirusa.

Najnowsze wiadomości

reklama