Przegrali z SMS-em II Sosnowiec

Marcin Zasada
Janusz Syposz (w środku) robił co mógł, ale nie zapobiegł porażce.
Niestety, nie udał się hokeistom Polonii Bytom pierwszy tegoroczny mecz przed własną publicznością. Poloniści niespodziewanie przegrali ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego II Sosnowiec 4:5.

Niestety, nie udał się hokeistom Polonii Bytom pierwszy tegoroczny mecz przed własną publicznością. Poloniści niespodziewanie przegrali ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego II Sosnowiec 4:5. Cracovia, która potwierdziła swoją siłę, wygrywając na wyjeździe z liderem I ligi KH Sanok, uciekła bytomianom na pięć punktów.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli sosnowiczan, którzy nim nie minęły dwie minuty, prowadzili dwoma bramkami. Najpierw Maciej Urbanowicz, a potem Jarosław Rzeszutko pokonali Zbigniewa Szydłowskiego. Poloniści długo nie potrafili się otrząsnąć. Dopiero w 15 minucie Daniel Kukulski wykorzystał podanie Roberta Mandli i strzelił kontaktowego gola.

Drugą tercję gospodarze rozpoczęli jednak chaotycznie. Mało było składnej gry, rywale z łatwością odczytywali zamiary podopiecznych trenera Adama Frasa. W 30 minucie ponownie Urbanowicz powiększa przewagę SMS-u do dwóch goli.

W 36 minucie nastąpił krótki zryw niebiesko-czerwonych, który zapoczątkował niezastąpiony Dariusz Puzio. "Puzon" przeprowadził filmową akcję, mijając dwóch rywali i fantastycznym strzałem pod poprzeczkę, pokonując sosnowieckiego bramkarza. Nie minęło trzydzieści sekund, a kolejna akcja Polonii przyniosła bramkę. Tym razem obronę wymanewrował Mandla, który wyłożył krążek Piotrowi Hałasowi i mieliśmy remis 3:3. Szkolny błąd w końcówce drugiej tercji sprawił jednak, że na przerwę goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Poloniści stracili krążek we własnej strefie obronnej. Dopadł do niego Sebastian Kowalówka i fenomenalnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Szydłowskiemu.

W trzeciej tercji Marcin Zabawa podwyższył na 5:3. Nadzieje polonistów przedłużył gol Mandli, ale bramka na wagę remisu nie padła.

Skład Polonii: Zbigniew Szydłowski - Janusz Syposz, Andrzej Banaszczak; Marcin Piecuch, Artur Orłoś - Daniel Kukulski, Dariusz Puzio, Andrzej Secemski; Zbigniew Sierocki, Adrian Krzysztofik, Robert Mandla; Piotr Hałas, Arkadiusz Orłoś, Maciej Pluskota.