Przegląd tygodnia z 30.10.2022 w Bytomiu. Najważniejsze wydarzenia od 23.10 do 29.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bytomia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bytomia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bytomia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 23.10 a 29.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zatrzymano groźny gang kiboli! Wielka akcja CBŚP na Śląsku. W akcji brało ponad tysiąc funkcjonariuszy. Zabezpieczono maczety, noże...”?

Przegląd tygodnia: Bytom, 30.10.2022. 23.10 - 29.10.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zatrzymano groźny gang kiboli! Wielka akcja CBŚP na Śląsku. W akcji brało ponad tysiąc funkcjonariuszy. Zabezpieczono maczety, noże...

KRMINALNE. Ogromne przedsięwzięcie, w którym uczestniczyło blisko tysiąc funkcjonariuszy, przygotowali i przeprowadzili we wtorek policjanci CBŚP, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. W trakcie działań zatrzymano 35 osób podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gang ma na swoim koncie cały katalog przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

📢 Otwarcie ogrodu świateł w Chorzowie. Czy będzie HIT? Zobacz jak wygląda Park Śląski! Sprawdź ZDJĘCIA, nowy CENNIK i godziny otwarcia

CHORZÓW. Ogród Świateł w Legendii w Parku Śląskim już otwarty! Pierwsi zwiedzający mogli wejść w piątek, 28 października o godz. 16:00. W tym roku motywem przewodni tej popularnej instalacji świetlnej była bajka Pinokio (rok temu była "Lampy Aladyna"). Zobaczcie, ile kosztują bilety i w jakich godzinach można tam wejść. Zobacz jak prezentował się Ogród Świateł przed oficjalnym otwarciem!

📢 Gdzie pochowano wybitnych ludzi w woj. śląskiego? Sprawdź! To aktorzy, muzycy, politycy i lokalni bohaterowie

Wszystkich Świętych 2022. W okolicy końca października i początku listopada panuje w Polsce atmosfera refleksji i wspominania tych, którzy odeszli. 1 i 2 listopada, czyli Wszystkich Świętych i Zaduszki, mocno zakorzeniły się w naszej kulturze jako dni odwiedzania na cmentarzach naszej zmarłej rodziny i bliskich, ale szukamy także grobów mniej lub bardziej znanych ludzi z naszego regionu. Zobaczcie, gdzie pochowano ważnych ludzi z woj. śląskiego.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 30.10.2022: 23.10-29.10.2022 Bytom: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bytomiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Metamorfozy GROZY w woj. śląskim. Niewyjaśnione rozbiórki, a nawet eksplozje! Tyle zostało... Oto "Zaginiony Górny Śląsk"

Z pozoru obraz spowitych dymem kominów, kopalni czy wież wyciągowych. Wyobrażenie o woj. śląskim jest niezwykle miażdżące, a przecież to kraina z zamków, pałaców i dworów słynąca. Na początku minionego wieku było ich ok. 1100. Nie szokuje jednak liczba tych budowli, lecz świadomość, że do dziś większości nie uświadczymy na mapie regionu. Jak zmieniały się te miejsca na przestrzeni lat? Zobaczcie w naszej galerii.

📢 Bytom: W okresie Wszystkich Świętych na bytomskich cmentarzach będą prowadzone kwesty

Tradycyjnie, jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych na bytomskich nekropoliach prowadzone będą kwesty. 1 listopada na cmentarzu Mater Dolorosa kwestę organizuje Towarzystwo Miłośników Bytomia, a cały dochód zostanie przeznaczony na renowację zabytkowych nagrobków. Z kolei 30 października i 2 listopada na cmentarzach przy ul. Kraszewskiego oraz przy ul. Powstańców Śląskich kwestę organizuje Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Bytomiu.

📢 Bytom: Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji pasażerskiej w okresie Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych w Bytomiu będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Jak zapowiada bytomski magistrat, aby usprawnić poruszanie się w rejonie bytomskich nekropolii, od 29 października do 1 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach w mieście. Co się zmieni?

📢 1 listopada skorzystamy z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Uruchomione zostaną też linie specjalne

We Wszystkich Świętych, 1 listopada, funkcjonować będzie bezpłatna komunikacja publiczna. Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi też specjalne linie autobusowe, którymi będzie można dojechać w okolicę cmentarzy.

📢 Bytom: W sobotę szykują się zmiany w rozkładzie jazdy tramwaju linii nr 9. Co się zmieni?

Zmiany w kursowaniu tramwaju T9: Na ulicy Katowickiej w Rudzie Śląskiej ruszają prace drogowe. W związku z tym od soboty 29 października (od godz. 4:20) aż do poniedziałku 31 października (do godz. 3:25) będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy tramwaju linii nr 9.

📢 Oszukali 81-latkę z Bytomia! Rozpoznajesz kobietę ze zdjęcia? Policja prosi o pomoc

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu prowadzi postępowanie, w sprawie oszustwa, do jakiego doszło 5 sierpnia bieżącego roku. Nieznany sprawca, podając się za funkcjonariusza Policji, wprowadził w błąd 81-latkę, która przekazała widocznej na zdjęciu kobiecie pieniądze i biżuterię. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości kobiety.

📢 Gdzie kupić najładniejsze wieńce na Wszystkich Świętych w Bytomiu? Oto TOP 15 najlepszych kwiaciarni w mieście!

Kwiaciarnie przeżywają oblężenie kilka razy w roku. Jedną z takich okazji jest zbliżające się święto Wszystkich Świętych. Ludzie zamawiają wieńce i kwiaty, by potem położyć je na grobach swoich bliskich. Zobaczcie, które kwiaciarnie w Bytomiu cieszą się największym uznaniem mieszkańców. Prezentujemy ranking najlepszych usług kwiatowych według opinii Google!

📢 Wspominamy wybitnych bytomian, którzy zmarli w 2022 roku. Zobacz zdjęcia

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Warto przy tej okazji wyciszyć się, pogrążyć w zadumie i wspomnieć o osobach związanych z Bytomiem, które zmarły w ciągu minionego roku. Wśród nich są wybitne osobistości, których śmierć przyniosła olbrzymią stratę nie tylko bliskim, ale także w dziedzinach, którymi się zajmowali.

📢 Bytom: Dziś remont nawierzchni drogi na ul. Siemianowickiej. Będą utrudnienia

26 października na ulicy Siemianowickiej w Bytomiu będą prowadzone prace remontowe. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem pojawią się utrudnienia drogowe.

📢 Zaćmienie Słońca 2022 w woj. śląskim. Podziwialiście? Zobaczcie niezwykłe zdjęcia internautów

Częściowe zaćmienie Słońca 2022 na Waszych zdjęciach! We wtorek, 25 października, w całej Polce mogliśmy zaobserwować częściowe zaćmienie słońca. Nie brakowało chętnych, by zaobserwowanemu zjawiska zrobić zdjęcie. Efekty możecie zobaczyć w galerii powyżej. Niektóre ujęcia mają klimat!

📢 Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu otrzymał prawie 3,4 mln zł. Radni w całości pokryli straty placówki za 2020 rok

Zadłużenie szpitali powiatowych rośnie w całej Polsce. W poniedziałek, 24 października radni miasta Bytom zdecydowali o przekazaniu kolejnej transzy na pokrycie strat finansowych Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

📢 Największe piękności polskiego kina. Ewa Krzyżewska, Pola Raksa, Anna Dymna i inne. Widzowie rozpływali się nad ich urodą

Niektóre aktorki, jak na przykład Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn uznawane są za ikony światowego aktorstwa. W polskim kinie na przestrzeni lat także nie brakowało gwiazd, od których nie można było oderwać wzroku. Które z nich były najpiękniejsze? W jakich filmach zagrały? Sprawdź z nami największe piękności wśród polskich aktorek.

📢 Bytom: Włamał się do mieszkania seniora i ukradł mu nie tylko emeryturę, ale i samochód

W ubiegłym tygodniu 27-letni mężczyzna napadł na 76-letniego mieszkańca Bytomia. Do rozboju doszło na klatce schodowej kamienicy przy ul. Piekarskiej. Złodziej ukradł nie tylko emeryturę seniora, ale także jego samochód.

📢 Roman Kostrzewski zostanie upamiętniony w Bytomiu. Jego imieniem nazwano skwer przy miejskiej pływalni

Roman Kostrzewski zostanie upamiętniony w Bytomiu. Znany muzyk będzie miał tutaj skwer swego imienia. Taką decyzję podjęli radni, ale przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki inicjatywie Tomasza Gruli i Komitetu Społecznego pamięci Romana Kostrzewskiego przy aprobacie córki artysty Natalii Kostrzewskiej.

📢 Zmarł Leszek Engelking, pochodzący z Bytomia literaturoznawca, poeta, nowelista, tłumacz i krytyk literacki

Leszek Engelking urodził się w 1955 roku w Bytomiu, a miasto to było obecne w jego twórczości. Swoje zawodowe życie związał z literaturą. Zajmował się bowiem tłumaczeniem dzieł literackich, za co został uhonorowany nagrodą Polskiego PEN Clubu, ale sam także pisał zarówno wiersze, powieści, jak i monografie oraz szkice literackie. Był też członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a w latach 1984–1995 - redaktorem miesięcznika „Literatura na Świecie”.

📢 W Bytomiu wręczono MUZY i WENY. Zasłużeni bytomscy artyści zostali uhonorowani ważnymi nagrodami

W niedzielę, 23 października, w Bytomskim Centrum Kultury wręczono Młodzieżowe Nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury - WENA 2022 oraz Nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury - MUZA 2022. Wśród laureatów znaleźli się zarówno młodzi artyści, jak i doświadczeni fachowcy, którzy od lat aktywnie działają na polu kultury.

📢 Takie są zniżki dla emerytów i rencistów, o których mogą jeszcze nie wiedzieć. Warto je znać, bo można sporo zaoszczędzić! [24.10.2022]

Emeryci i renciści mogą skorzystać z wielu zniżek, dzięki którym uda się obniżyć rosnące koszty życia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie