Przegląd tygodnia w BytomiuBytom, najważniejsze wydarzenia od 16.02 do 22.02.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 16.02 do 22.02.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 16.02 do 22.02.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bytomia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 16.02 a 22.02.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te dziewczyny wyglądały zjawisko podczas swojego balu maturalnego. Zobaczcie MISS STUDNIÓWKI z woj. śląskiego 2020. ZDJĘCIA.”?

Przegląd tygodnia Bytom od 16.02 do 22.02.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te dziewczyny wyglądały zjawisko podczas swojego balu maturalnego. Zobaczcie MISS STUDNIÓWKI z woj. śląskiego 2020. ZDJĘCIA.

Studniówki 2020: Sezon studniówkowy w regionie chyli się ku końcowi, postanowiliśmy więc przejrzeć zdjęcia z dotychczasowych balów maturalnych i wybrać te, na których dziewczyny prezentują się olśniewająco. Zobaczcie MISS STUDNIÓWKI 2020 z naszego woj. śląskiego. Większość maturzystów świetną zabawę na balu ma już za sobą. Przejrzeliśmy zdjęcia z dotychczasowych studniówek z naszego regionu i wybraliśmy te, na których dziewczyny wyglądają zjawiskowo. By je przejrzeć należy kliknąć w przycisk "Zobacz galerię".

📢 PEPCO wycofuje popularne zabawki dla dzieci i niemowląt. Sprawdź, czy je kupiłeś! [OSTRZEŻENIE]

Firma PEPCO opublikowała dla swoich klientów ostrzeżenie, dotyczące wycofania ze sklepów w całej Polsce popularnych zabawek dla niemowląt i dzieci.

📢 Wyniki Lotto z 22.02 będą tu od razu po zakończeniu losowania Lotto. Tymczasem zobacz kolektury w Bytomiu i ostatnie wyniki Lotto

Kupiłeś kupon Lotto w Bytomiu? Losowanie Lotto 22.02.2020 już dzisiaj wieczorem, ok. godz. 21.40. Oficjalne wyniki losowania przekażemy wam od razu, gdy będą dostępne. Zajrzyj tu, gdy rozpocznie się studio Lotto 22.02.2020 ok. godz. 21:40 i śledź na bieżąco wyniki losowania Lotto. Być może to właśnie do ciebie uśmiechnie się dzisiaj szczęście. Porównaj wylosowane liczby z tymi, które widnieją na twoim kuponie. Być może tym razem się uda i wyniki Lotto 22.02.2020 okażą się liczbami z twojego kuponu?

Tygodniowa prasówka 16.02-22.02.2020 Bytom: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bytomiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pierwsze opinie gości o Suntago Wodny Świat - największym aquaparku w Polsce. Co myślą rodziny z dziećmi?

Strefa Jamango w Suntago i atrakcje dla dzieci. Pierwsze rodziny z dziećmi już sprawdziły największy aquapark w Polsce. Jakie zjeżdżalnie tu są, jak głębokie są rwące rzeki i baseny dla dzieci, ile kosztują bilety, a także opinie rodziców o Suntago Wodny Świat, części kompleksu Park of Poland pod Mszczonowem. Przeczytajcie, co park wodny oferuje najmłodszym gościom.

📢 Takimi samochodami jeździliśmy 30 - 50 lat temu. Pamiętacie jeszcze? [ZDJĘCIA]

Śląskie. W porównaniu z latami siedemdziesiątymi czy osiemdziesiątymi samochodów na naszych ulicach jest niewspółmiernie więcej. Widać to chociażby po osiedlowych uliczkach, na których wieczorem ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe. W porównaniu z tamtymi czasami zupełnie zmieniły się również typy pojazdów, które można u nas spotkać. To nie tylko kwestia rozwoju techniki motoryzacyjnej, ale też otwarcia się naszego kraju na zachód. Zachodnie modele, które dotarły do nas stamtąd, niemal zupełnie wyparły marki produkowane w krajach demokracji ludowej.

📢 Najlepsi pediatrzy w woj. śląskim - TOP 15. Tych lekarzy polecają rodzice!

Śląskie. Szukacie dobrego lekarza pediatry? Nie wiecie do kogo się udać? Mamy dla Was TOP 20 pediatrów w woj. śląskim. Zestawienie oparliśmy o opinie zamieszczone na portalu znanylekarz.pl. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Eluwina, sztos, jesieniara, dzban... Znacie te słowa? Wiecie co oznaczają?

Eluwina! Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS postanowił pomóc Wam ogarnąć, jak dogadać się z młodymi, nie wyjść na dzbana i pocisnąć dobrym tekstem w towarzystwie, by poczuć się prestiżowo... Zrozumieliście? Jeśli nie do końca, to znaczy, że SWPS słusznie postanowił poruszyć ten trudny temat. Jak porozumieć się z młodymi ludźmi w czasach, kiedy ci korzystają z coraz to nowszych słówek? Podpowiadamy. W galerii znajdziecie listę młodzieżowych słów wraz z ich wyjaśnieniem.

📢 STALKERZY poszukiwani przez policję. Listy gończe, raport luty 2020 [ZDJĘCIA, NAZWISKA]

Stalking to obsesyjne nękanie drugiej osoby. Sprawcy piszą, dzwonią i śledzą swoje ofiary, wywołując w nich poczucie zagrożenia. Natarczywe SMS-y, e-maile z pogróżkami, plotki rozsyłane po portalach społecznościowych lub za pomocą komunikatorów internetowych mogą zniszczyć wielu osobom życie, a nawet doprowadzić do tragedii. Według kodeksu karnego, stalking to przestępstwo, za którego popełnienie grozi kara do 3 lat więzienia. A jeśli jego następstwem jest targnięcie się ofiary na swoje życie - do lat 10. Zobaczcie stalkerów, których obecnie szuka policja. Zdjęcia i nazwiska poszukiwanych znajdziecie, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy można przechodzić za pomocą strzałek lub gestów. Jeśli ich znacie, widzieliście lub wiecie cokolwiek na ich temat, skontaktujcie się z policją!

📢 Oto 25 najbardziej zatłoczonych dróg w woj. śląskim [DANE GDDKiA]

Zaczął się Generalny Pomiar Ruchu. GDDKiA policzy wszystkie pojazdy na autostradach, drogach krajowych i ekspresówkach i dowiemy się, które trasy są najbardziej zatłoczone w Polsce. Taki pomiar jest prowadzony co 5 lat. Pomiary będą wykonywane w 2285 punktach. Po poprzednim pomiarze okazało się, wśród najbardziej zatłoczonych dróg była trasa S86 Katowice -Sosnowiec i A4 w Katowicach. W galerii - 25 ważnych dróg woj. śląskiego i liczba aut na nich.

📢 Czarne karty z historii znanych marek. O ilu z nich wiedziałeś?

Gdy wizja zysku jest jasna i wyraźna, poczucie moralności bywa ukryte za mgłą. Te firmy do dzisiaj borykają się z bolesnym dziedzictwem swojej historii. Niektóre odniosły się odważnie do czarnych kart ze swoich dziejów, inne pomijają je milczeniem. W naszym przeglądzie przyjrzeliśmy się praktykom, które miały miejsce na przestrzeni całego XX wieku. Niektóre z przytoczonych historii są znane opinii publicznej i otoczone mitami na ich temat. O wielu karygodnych wydarzeniach nie mieliśmy pojęcia. Warto się zastanowić - o ilu współczesnych praktykach nie mamy pojęcia obecnie?

📢 TOP 10 stadionów, które wkrótce powstaną w Polsce [GALERIA]

Na piłkarskiej mapie Polski wciągu ostatnich lata przybyło wiele nowoczesnych stadionów. Są jednak miasta, w których kibice wciąż czekają na modernizację lub budowę całkiem nowych obiektów. Zobacz TOP 10 stadionów, które mają powstać w najbliższym czasie w Polsce.

📢 Śląsk pamięta o Wojciechu Korfantym. W Bytomiu odbyły się uroczyste obchody w związku z ważną rocznicą ZDJĘCIA

W Bytomiu obyły się uroczystości w związku z setną rocznicą powołania Wojciecha Korfantego na komisarza Polskiego Komisariatu Plebiscytowego. Zdjęcia z obchodów mogą Państwo zobaczyć w powyższej galerii.

📢 Marzyła ci się dorosłość? Memy o byciu dorosłym odzierają z resztek złudzeń. Zatęsknisz za dzieciństwem, gdy je zobaczysz

Memy o dorosłości rozbawią cię albo... do reszty obedrą ze złudzeń. Kto z nas, kiedy był dzieckiem, nie marzył o tym, aż w końcu będzie dorosły? Kiedy zaś przyszło co do czego, okazało się, że dorosłość wcale nie jest taka fajna. Też przeżyłeś to rozczarowanie? Na pewno! Warto jednak podejść do tego z humorem - w końcu każdego czeka dorosłość. Memy o byciu dorosłym skutecznie rozprawiają się z wyobrażeniami na ten temat snutymi w dzieciństwie. Sam zobacz!

📢 Największy park wodny w Europie otwarty! Jak wygląda w środku? Zobaczcie zdjęcia i sprawdźcie ceny

Suntago Wodny Świat - w czwartek 20 lutego otwarcie [CENY]! Już w czwartek 20 lutego odbędzie się otwarcie największego krytego aquaparku w Polsce i Europie! Suntago Wodny Świat to część kompleksu Park of Poland. Zobacz jak wyglądają strefy Jamango, Relax, saunarium i spa. Czy są zniżki, jakie atrakcje dla dzieci, a gdzie jest wstęp od 16 lat? Dojedziesz tam bardzo szybko z woj. śląskiego! W dalszej części materiału sprawdzisz m.in cennik i atrakcje w Suntago Wodny Świat.

📢 Nie jeżdżą pociągi między Bytomiem a Chorzowem Starym. Na torach wysypano węgiel

Z powodu usypu węgla ruch pociągów między Bytomiem a Chorzowem Starym został wstrzymany - poinformowały Koleje Śląskie. Na trasie uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Część pociągów jedzie objazdem przez Gliwice.

📢 Bytom: powstaną nowe korty dla tenisistów Górnika. To inwestycja za ponad milion złotych WIZUALIZACJE

Niebawem korty Górnika Bytom przejdą metamorfozę. Niebawem powstaną tu nowe korty ziemne, ponadto zostaną wymienione ogrodzenia czy oświetlenie. Niewątpliwie - to bardzo ważna sportowa inwestycja. która nie byłaby możliwa bez m.in. wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki.

📢 Bytom: ul. Św. Elżbiety będzie przebudowana. Na kierowców czekają utrudnienia

W najbliższy piątek, 21 lutego, rusza przebudowa ul. Świętej Elżbiety. Kierowcy muszą spodziewać się sporych utrudnień drogowych w tamtym rejonie.

📢 Oto najlepsze pączkarnie w woj. śląskim. Gdzie kupić pyszne pączki w tłusty czwartek?

Dziś tłusty czwartek! Zastanawiacie się, gdzie kupić pyszne pączki? Oto najlepsze pączkarnie w województwie śląskim. Do cukierni i piekarni kolejki ustawiają się już przed świtem. Wybór jest duży - od tradycyjnych pączków z różą po pączki z nadzieniem o smaku kinder bueno. W galerii zdjęć prezentujemy Wam miejsca, w których można zjeść pyszne pączki.

📢 Kupiłeś to w Biedronce? Musisz to natychmiast zwrócić! Jest komunikat sklepu

Biedronka opublikowała ważny komunikat dla klientów firmy Sawex Sp.zo.o. Biedronka prosi o szybki zwrot kaszy jaglanej. Komunikat dotyczy konkretnych sklepów w Polsce. Macie taką kasze jaglaną? Sprawdźcie!

📢 9-latka z woj. śląskiego zmarła na grypę. W całym regionie choruje tysiące osób. Gdzie najwięcej? LISTA MIAST

Trwa okres grypowy. W woj. śląskim, w poniedziałek, 17 lutego odnotowano trzecią śmierć przez grypę w tym roku w województwie śląskim. W Żywcu zmarła 9-letnia dziewczynka. Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w komunikacie poinformował, ile osób chorowało na grypę pomiędzy 1 a 7 lutym tego roku. Dane dla poszczególnych regionów znajdziecie w galerii.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie