Porażka Polonii na koniec tegorocznego sezonu

Marcin Zasada
Gdy Dariusz Puzio nie zdobywa bramek, Polonia nie wygrywa.
Hokeiści Polonii Bytom polegli w ostatnim tegorocznym meczu I ligi. Unia II Oświęcim trochę szczęśliwie pokonała niebiesko-czerwonych 6:1. Ponownie pogrążył ich Jakub Radwan, który czterokrotnie trafiał do bramki ...

Hokeiści Polonii Bytom polegli w ostatnim tegorocznym meczu I ligi. Unia II Oświęcim trochę szczęśliwie pokonała niebiesko-czerwonych 6:1. Ponownie pogrążył ich Jakub Radwan, który czterokrotnie trafiał do bramki strzeżonej przez Zbigniewa Szydłowskiego.

Mecz rozpoczął się podobnie, jak dzień wcześniej, od bramki w pierwszej tercji dla gości. W ósmej minucie Maciej Resiak wyprowadził Unię na prowadzenie. W drugiej tercji oświęcimianie skarcili Polonię po raz drugi, a swojego pierwszego gola w tym meczu zdobył Radwan. Gdy na 3:0 podwyższył Resiak, wydawało się, że jest po meczu. Nadzieje gospodarzy przedłużył jednak w 38 minucie Andrzej Secemski.

W końcówce drugiej tercji Polonia grała w przewadze, ale zamiast zdobyć bramkę, to ją straciła. W roli kata ponownie wystąpił Radwan. Było 1:4, ale początek trzeciej tercji znów należał do bytomian. Na ławce kar wylądował jeden z rywali, jednak mimo kanonady pod bramką Przemysława Witka, krążek nie znalazł drogi do siatki.

Na pokerowe zagranie zdecydował się za to trener Adam Fras, który wycofał bramkarza, wprowadzając zamiast niego jeszcze jednego napastnika. Manewr ten nie przyniósł jednak rezultatu. Unia zdobyła piątego gola i było po meczu. W 56 minucie Polonię po raz czwarty pognębił Radwan. - Nie można wygrać meczu, jeśli strzela się jedną, czy dwie bramki. Goli zdobywamy zdecydowanie za mało - stwierdził po meczu Janusz Syposz.

Skład Polonii: Zbigniew Szydłowski - Paweł Gołda, Łukasz Steckiewicz; Marcin Piecuch, Arkadiusz Zając; Artur Orłoś, Janusz Syposz - Dariusz Puzio, Andrzej Secemski, Daniel Kukulski; Zbigniew Sierocki, Robert Mandla, Adrian Krzysztofik; Jarosław Wojnarowski, Maciej Pluskota, Piotr Hałas.