Porażka MOSM-u

Marcin Zasada
Rzeszowianki tym razem skakały wyżej od zawodniczek MOSM-u.
Nie udało się koszykarkom MOSM-u Bytom zakończyć zwycięstwem mijający rok. W ostatnim tegorocznym meczu II ligi bytomianki minimalnie przegrały z MLKS-em Rzeszów 58:61.

Nie udało się koszykarkom MOSM-u Bytom zakończyć zwycięstwem mijający rok. W ostatnim tegorocznym meczu II ligi bytomianki minimalnie przegrały z MLKS-em Rzeszów 58:61. - Nie wykorzystaliśmy ogromnej szansy oddalenia się od rzeszowianek w tabeli - żałuje trener Radosław Fudali.

Po pierwszej połowie wydawało się, że koszykarkom MOSM-u uda się rewanż za porażkę z początku rozgrywek.
Pierwszą kwartę bytomianki wygrały siedmioma punktami, zaś po dwóch, prowadziły różnicą jedenastu "oczek".

- Dopóki rywalki kryły indywidualnie, dobrze radziliśmy sobie w ataku. Punktowały Dorota Arodź i Agata Szołtysek. Nasz dramat zaczął się jednak w trzeciej kwarcie, gdy Rzeszów ustawił w obronie strefę. Nie potrafiliśmy sobie z nią poradzić - wyjaśnia trener Fudali.

Z każdą minutą przewaga jego zespołu malała, zaś pomysłów na rozmontowanie skutecznej obrony rzeszowianek było coraz mniej. W drużynie MOSM-u mnożyły się błędy, rywalki blokowały bardzo dużo rzutów, broniły agresywnie, dzięki czemu trzecią odsłonę wygrały 21:5.

Pod koniec czwartej kwarty bytomianki doprowadziły do remisu, w związku z czym końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Przy wyniku 58:56 dla MLKS-u, w doskonałej sytuacji pod koszem znalazła się Dorota Arodź. Niestety, spudłowała. Rywalki powiększyły przewagę do trzech punktów. Równo z syreną do dogrywki próbowała doprowadzić Katarzyna Juchniewicz, ale jej rzut za trzy punkty okazał się minimalnie niecelny.

- Przegraliśmy z zespołem znacznie bardziej doświadczonym od nas. Rzeszowianki ograły nas cwaniactwem i zimną krwią. Brakowało nam liderki, która w ciężkich momentach wzięłaby na siebie ciężar zdobywania punktów - podkreśla trener Fudali. - Nadal liczymy się w walce o czwórkę, jednak sytuacja w tabeli bardzo się wyrównała.

MOSM Bytom - MLKS Rzeszów 58:61

Punkty dla MOSM-u zdobyły: Dorota Arodź (28), Agata Szołtysek (15), Katarzyna Rutkowska (6), Iwona Dziura (5), Aleksandra Karch (2), Magdalena Napierała (2). Grała też Milena Sołtysiak.