Polska - Holandia 3:2. Biało-Czerwone wygrały turniej w Bytomiu i awansowały do finału kwalifikacji olimpijskich ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polki po dramatycznej końcówce pokonały w Bytomiu Holandię

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polki po dramatycznej końcówce pokonały w Bytomiu Holandię Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Polki wygrały turniej w Bytomiu i awansowały do finału kwalifikacji olimpijskich hokeistek. W decydującym meczu po dramatycznym boju pokonały Holenderki 3:2, choć jeszcze na 7 minut przed końcem przegrywały 0:2. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Holandia.

Biało-Czerwone w dwóch pierwszych spotkaniach imprezy rozgrywanej na nowym lodowisku imienia Braci Nikodemowiczów wysoko wygrały z Turcją i Meksykiem. Holandia to jednak rywal z zupełnie innej półki. Nasze Orlice walczyły z wyżej notowanym przeciwnikiem jak równy z równym, ale początkowo były bardzo nieskuteczne.

Już w I tercji nie wykorzystały 72 sekund gry w podwójnej przewadze. W III tercji Polki przez 51 sekund grały pięciu na trzech, lecz wówczas także nie zdobyły gola. Holenderki były bardziej skuteczne, choć nasza młoda bramkarka Martyna Sass dokonywała cudów między słupkami.

Pierwszego gola dla Pomarańczowych zdobyła Isabelle Schollaardt posyłając krążek do siatki między parkanami naszej bramkarki. Gdy w 51 minucie prowadzenie gości podwyższyła Michelle Noe wydawało się, że Holenderki znów z nami wygrają.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - HOLANDIA

Polki dzielnie walczyły jednak do końca. Jako pierwsza sposób na świetnie broniącą bramkarkę Eline Gabriele znalazła w 53 minucie doświadczona Karolina Późniewska. Kapitan naszej kadry zdobyła swoją 80 bramkę w narodowych barwach.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 55 minucie, gdy w odstępie 18 sekund podopieczne trenera Ivana bednara zdobyły dwa gole. Najpierw po podaniu Późniewskiej krążek z bliska do siatki wepchnęła Weronika Sikorska, a chwilę później Klaudia Chrapek zaskoczyła rywalki strzałem z dystansu w okienko.

Po końcowej syrenie zapanowała wielka radość, bo Polki po raz pierwszy w historii zagrają w finale kwalifikacji olimpijskich. Biało-Czerwone wystąpią w dniach 11-14 listopada w turnieju w Chomutowie rywalizując z Czeszkami, Węgierkami i Norweżkami. Do Pekinu pojedzie tylko zwycięzca imprezy.

Turniej prekwalifikacji olimpijskich w Bytomiu

Polska - Holandia3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Gole
0:1 Isabelle Schollaardt (25), 0:2 Michelle Noe (51), 1:2 Karolina Późniewska (53), 2:2 Wiktoria Sikorska (55), 3:2 Klaudia Chrapek (55).