Polonia Bytom wygrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry aż 7:0! Cztery gole Adama Żaka. ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA

Tomasz Kuczyński
14.10.2020 r. Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.10.2020 r. Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W środę 14.10.2020 r. w zaległym meczu III ligi (grupa 3.) Polonia Bytom wygrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry aż 7:0 (7:0). Bramki zdobyli: Adam Żak - cztery (17, 20, 24, 34), Patryk Stefański (40), Filip Żagiel (42), Kajetan Frankowski (45+1). Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Polonia - Gwarek.

W Bytomiu na stadionie Szombierek rozegrano zaległy mecz 2. kolejki III ligi Polonia - Gwarek Tarnowskie Góry. Pierwotnie miał być rozegrany 7 sierpnia, ale został przełożony ze względu na koronawirusa w drużynie gości.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry

Polonia w poprzednim spotkaniu pierwszy raz została pokonana, przegrywając przed własną publicznością ze Ślezą Wrocław 0:2. To był ostatni mecz przed wprowadzeniem żółtej strefy w całej Polsce, związanej z pandemią koronawirusa. W środę na stadionie Szombierek mogło pojawić się jeszcze mniej kibiców (25 procent dostępnej pojemności), czyli 205.

Mecz odbywał się w deszczu i zimnie, ale już w 17. minucie gospodarze rozgrzali kibiców, bo Adam Żak uderzeniem głową dał prowadzenie Polonii. Napastnik bytomian na tym nie poprzestał i zdobył cztery bramki w 17 minut! Gwarek był na łopatkach i przyjmował kolejne ciosy - do przerwy bramkarz gości Andrzej Wiśniewski aż siedem razy wyciągał piłkę z siatki.

Po przerwie Polonia już nie chciała chyba dobijać rywala, tym bardziej, że Żak już nie zagrał w drugiej połowie, zmieniony przez Marcina Lachowskiego.

Polonia Bytom wygrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry aż 7:0! Czt...

W tabeli powadzi Ruch Chorzów 26 punktów (11 meczów), druga jest Ślęza - 26 punktów (12 meczów), a trzecia Polonia - 24 punkty (11 rozegranych meczów).

Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry 7:0 (7:0)

Bramki: 1:0 Adam Żak (17), 2:0 Adam Żak (20), 3:0 Adam Żak (24), 4:0 Adam Żak (34), 5:0 Patryk Stefański (40), 6:0 Filip Żagiel (42), 7:0 Kajetan Frankowski (45+1)

Polonia: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Radkiewicz (46. Czajkowski), Hałgas – Wuwer, Frankowski(63. Ochwat), Żagiel (63. Chwastek), Konieczny (63. Krzemień), Stefański – Żak (46. Lachowski)

Gwarek:Wiśniewski – Dyląg, Timochina, Kołodziej, Obuchowski (46. Kulisz) – Barbus, Kuliński(83. K. Joachim), Dworaczek (46. Pipia), Siwek, Pączko (63. P. Joachim) – Jarka (46. Pach)

Żółte kartki: Konieczny, Stefański – Pipia

Sędziował: Szymon Grabara (Sosnowiec)

Pozostałe zaległe mecze rozegrane w środę 14.10.2020: Ślęza Wrocław - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:2 (0:0), Lechia Zielona Góra - Miedź II Legnica 2:1 (1:1).