Polonia Bytom kontra Raków II Częstochowa. Mecz na szczycie III ligi dla bytomskiego lidera

Tomasz Kuczyński
08.04.2023. III liga: Polonia Bytom - Raków II Częstochowa 3:1.
08.04.2023. III liga: Polonia Bytom - Raków II Częstochowa 3:1. Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 8 kwietnia 2023 roku w meczu 23. kolejki III ligi grupy trzeciej lider Polonia Bytom wygrała z trzecim w tabeli Rakowem II Częstochowa 3:1 (1:1). Bytomianie mają już 5 punktów przewagi nad wiceliderem - Rekordem Bielsko-Biała. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu przy ulicy Olimpijskiej.

Polonia Bytom kontra Raków II Częstochowa

W poprzedniej kolejce Polonia wygrała w Zabrzu rezerwami Górnika 2:1 i odskoczyła od drugiego w tabeli Rekordu Bielsko-Biała na trzy punkty. Bielszczanie zremisowali u siebie z Polonią Nysa 1:1. Rekord w obecnej rundzie spotkań też zremisował - tym razem na wyjeździe z Cariną Gubin 0:0. Liderujący bytomianie w meczu z trzecimi w tabeli rezerwami Rakowa stanęli przed szansą powiększenia przewagi nad „Rekordzistami”.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Polonia Bytom - Raków II Częstochowa, 8.04.2023 r.

Polonia Bytom - Raków II Częstochowa: Kartkowe pauzy

Raków II słabo zaczął rundę wiosenną - od trzech porażek z rzędu oraz dwóch remisów. Polonia przed meczem w Wielką Sobotę była niepokonana od 10 spotkań. Gospodarze musieli sobie radzić bez pauzujących za kartki Norberta Radkiewicza i Dawida Wolnego. Z tego samego powodu w składzie częstochowian zabrakło Tobiasza Kubika i Szymona Rygla. W 6. kolejce Raków II wygrał z Polonią 3:1.

Polonia Bytom - Raków II Częstochowa: Remis do przerwy, a po niej dwa ciosy gospodarzy

Bytomianie objęli prowadzenie już w 7. minucie, gdy Konrad Andrzejczak popisał się "szczupakiem" i głową zamienił na gola podanie Igora Ławrynowicza. Polonia miała szansę na drugą bramkę, bo w 33. minucie Krzysztof Ropski strzelił sprzed pola karnego w poprzeczkę. Minutę później to goście cieszyli się z trafienia Kamila Chilińskiego, który głową dobił strzał odbity przez Eryka Mirusa.

W 57. minucie po rzucie wolnym Ropski główkował w poprzeczkę, a Rusłan Zubkow zachował czujność i zdążył z dobitką również głową! W 72. minucie rezerwowy Filip Żagiel strzelił płasko z pola karnego tuż przy słupku i ustalił wynik na 3:1.

Polonia Bytom - Raków II Częstochowa 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Konrad Andrzejczak (7), 1:1 Kamil Chiliński (34), 2:1 Rusłan Zubkow (57), 3:1 Filip Żagiel (72)

Polonia: Mirus - Budzik, Zubkow, Bedronka, Zejdler - Norkowski (88. Wuwer), Konieczny, Krzemień (67. Gajda) - Ławrynowicz (80. Siwek), Ropski, Andrzejczak (67. Żagiel).

Żółte kartki: Konieczny, Burek, Siwek (Polonia)

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)

Polonia Bytom kontra Raków II Częstochowa. Mecz na szczycie ...