Po przerwie spowodowanej żałobą narodową na boiska wrócili piłkarze ligi okręgowej

Paweł Szałankiewicz, M. Szczepański
Szombierki w środę pokonały Orła Miadary, jutro podejmą Carbo Gliwice
Szombierki w środę pokonały Orła Miadary, jutro podejmą Carbo Gliwice fot. Marzena Bugała.
Po długiej przerwie do zmagań ligowych powrócili piłkarze IV grupy ligi okręgowej. W środę Szombierki Bytom pokonały Orła Miedary 3:0 po bramkach Krzysztofa Malickiego, Krystiana Szyguły i Jakub Stefaniaka, a Silesia Miechowice zremisowała 1:1 z Tęczą Wielowieś. Bramkę dla Bytomian zdobył Tomasz Morawiec.

- Przyjmujemy wynik z pokorą. Mimo ostatniego miejsca w tabeli, Tęcza to już zupełnie inny zespół niż jesienią - stwierdził trener Silesii, Robert Sztandera.

Zadowolenia nie krył szkoleniowiec "Zielonych", Krzysztof Górecko. - Wygraliśmy pewnie i zasłużenie. Po pierwszej, dosyć wyrównanej połowie, prowadziliśmy 1:0. W drugiej połowie zdobyliśmy dwie kolejne bramki, a rywale dwie czerwone kartki, więc nie mieliśmy problemów z utrzymaniem wyniku- relacjonował.

Kolejne spotkanie Szombierki rozegrają jutro, kiedy podejmą Carbo Gliwice. Silesia zagra natomiast na wyjeździe z Uranią Ruda Śląska.

Już w ten weekend odbędzie się także 18. kolejka rozgrywek A i B-klasy. Rozgrywki wznowią Rodło Górniki, Tempo Stolarzowice, Czarni Sucha Góra, ŁKS Łagiewniki, KS Bytom-Karb, Arki Bożka, Nadzieja i Rozbark Bytom.

Na specjalnie zwołanym zebraniu bytomskiego podokrę-gowego Związku Piłki Nożnej ustalono, że mecze z 10 i 11 kwietnia zostaną rozegrane 28 kwietnia (środa) o godzinie 17, a z 17 i 18 kwietnia zostały przełożone na 16 czerwca, na godzinę 18. - Na pewno zakłóci to harmonogram rozgrywek, ale to wyjątkowa sytuacja i wszystkie kluby uczestniczące w rozgrywkach jednomyślnie zaakceptowały nowy terminarz - wyjaśnia Krzysztof Seweryn, przewodniczący bytomskiego podokręgu. - Ponadto rozgrywki mocno się skomasują, ponieważ poza ligą są jeszcze mecze Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim - dodaje.

Przełożenie kolejek nie wpłynie w żaden sposób na zmianę daty zakończenia rozgrywek.

- Graniczną datą jest czerwiec. Musimy zapewnić zespołom przynajmniej miesiąc przerwy pomiędzy sezonami, ponieważ następny rozpoczyna się już na początku sierpnia - tłumaczy Seweryn.