Piłkarki AP Orlenu Gdańsk wygrały w Krakowie i są na podium! Dwa gole Jagody Szewczuk. Pogoń Dekpol Tczew rozbita w Katowicach

Paweł Stankiewicz
Piłkarki AP Orlenu wciąż twardo walczą o osiągnięcie sukcesu, czyli o zdobycie medalu mistrzostw Polski. I trzeba przyznać, że są na dobrej drodze. Drużyna z Gdańska – po zaciętym meczu – wygrała na wyjeździe z AZS Kraków i awansowała już na trzecie miejsce w tabeli Orlenu Ekstraligi. Za to zespół Pogoni Dekpolu przegrał w Katowicach z aktualnymi mistrzyniami Polski.

Drużyna AP Orlenu zagrała bardzo dobrą pierwszą połowę i szybko ustawiła sobie ten mecz. Już w 5 minucie bramkę strzeliła Angelika Kołodziejek, a kilka minut później wynik z rzutu karnego podwyższyła Jagoda Szewczuk. W drugiej połowie niespodziewanie sytuacja się odwróciła i piłkarkom z Krakowa cztery minuty wystarczyły, żeby doprowadzić do wyrównania.

Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego do końca walczyły o zwycięstwo i zostały nagrodzone, a ponownie bramkę z rzutu karnego zdobyła Szewczuk. Ta zawodniczka z siedmioma bramkami jest najskuteczniejsza w tym sezonie w gdańskim zespole. Wyniki tak dobrze się ułożył dla drużyny AP Orlenu, że ta wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli.

Z kolei piłkarki Pogoni Dekpolu nie miały szans w starciu z aktualnymi mistrzyniami Polski i liderkami Orlenu Ekstraligi kobiet. Drużyna z Tczewa już do przerwy straciła trzy bramki, a ostatecznie przegrała 1:5.

AZS Kraków – AP Orlen Gdańsk 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Angelika Kołodziejek (5), 0:2 Jagoda Szewczuk (13-karny), 1:2 Karolina Gec (57), 2:2 Joanna Krzyżanowska (61), 2:3 Jagoda Szewczuk (79-karny)

AP Orlen: Michlewicz – Łapińska, Sirant, Sanford, Szewczuk, Dabney (66 Mazur), Dymińska, Frazier, Formela (89 Aoyem), Kołodziejek (79 Skrzypczyk), Massombo

GKS Katowice – Pogoń Dekpol Tczew 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Aleksandra Nieciąg (12), 2:0 Julia Włodarczyk (14), 3:0 Karolina Bednarz (30), 3:1 Oliwia Katowicz (50), 4:1 Klaudia Słowińska (57), 5:1 Dominika Misztal (85)

Pogoń Dekpol: Banaszkiewicz – Korda, Enjo (66 Golec), Katowicz, Zielińska, Nowak, Olkiewicz (46 Wierzbińska), Tryka (46 Witczak), Sobierajska (46 Tobiczyk), Sobal (66 Rembalska), Andrzejewska