Pierwszoligowe derby Śląska w I lidze koszykówki kobiet

(mz)
W drugiej połowie Martyna Zielińska (z lewej) i Paulina Rozwadowska (w środku) z MOSM-u nie dały pograć najlepszej snajperce mysłowiczanek, Magdalenie Kowalskiej (nr 12).

Nadspodziewanie zacięte były śląskie derby w I lidze koszykówki kobiet. Faworytki spotkania, zawodniczki MOSM-u Bytom dopiero w drugiej połowie znalazły sposób na mądrze grający MOSiR Mysłowice. Dzięki dobrej końcówce wygrały 71:65 (19:22, 16:14, 19:15, 17:14).

Początek meczu należał do rywalek. W pierwszej kwarcie kilkupunktową przewagę zapewniła im Magdalena Kowalska, która aż czterokrotnie trafiła z dystansu. Dzięki jej skuteczności MOSiR prowadził nawet 20:15. Później bytomianki odrabiały straty, ale na pierwsze prowadzenie wyszły dopiero pod koniec trzeciej odsłony spotkania. Podopieczne Kariny Opoki zaczęły znacznie lepiej bronić, a i w ataku grały konsekwentniej. W 30 min po rzutach Pauliny Rozwadowskiej, Justyny Zielonki i Karoliny Stanek bytomianki wygrywały 54:51.

Sześć minut przed końcem spotkania MOSiR zdobył się na ostatni zryw. Mysłowiczanki doprowadziły do remisu 57:57. Później punkty zdobywały już tylko koszykarki MOSM-u. Gdy ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów, mecz był już praktycznie rozstrzygnięty. W zwycięskim zespole bardzo dobrze wypadły Rozwadowska i Stanek, które umiejętnie wykorzystywały swoją przewagę fizyczną pod koszem. Po przeciwnej stronie świetna w pierwszej kwarcie Kowalska, później nie była już tak skuteczna (tylko 8 punktów w kolejnych trzech kwartach). Nieźle zagrała Natalia Szabatowska, która do drużyny z Mysłowic trafiła z... Bytomia.

- Natalia, podobnie jak cały MOSiR, była bardzo zmobilizowana w tym meczu. Za to moje dziewczyny czuły się chyba zbyt bezpiecznie we własnej hali. Rywalki trochę zaskoczyły nas dobrą grą, ale po raz kolejny zwycięstwo zapewniła nam twarda obrona - podkreślała trenerka MOSM-u Karina Opoka.