Pierwsze zwycięstwo i porażka koszykarek MOSM-u w nowym roku

MARCIN ZASADA
Porażkę i zwycięstwo zanotowały w noworocznych rozgrywkach koszykarki MOSM-u Bytom. Kadetki wygrały bardzo ważny mecz z MKS-em Strzelce Opolskie 62:50. Natomiast w II lidze MOSM przegrał po bardzo zaciętym meczu z ...

Porażkę i zwycięstwo zanotowały w noworocznych rozgrywkach koszykarki MOSM-u Bytom. Kadetki wygrały bardzo ważny mecz z MKS-em Strzelce Opolskie 62:50. Natomiast w II lidze MOSM przegrał po bardzo zaciętym meczu z MLKS-em Rzeszów 60:73.
Mecz kadetek rozpoczął się po myśli przeciwniczek.

MKS wygrał pierwszą kwartę 17:12, a w drugiej prowadził już nawet dziesięcioma punktami. Jednak bytomianki jeszcze przed końcem pierwszej połowy doprowadziły do remisu, a po dwóch kwartach prowadziły 32:28.

- Był to bardzo ciężki mecz. MKS jest trudnym i silnym rywalem - powiedział "DZ" trener Radosław Fudali. - Bardzo dobrze zagrały najmłodsze zawodniczki w moim zespole, które wzięły na siebie ciężar rozgrywania gry i zdobywania punktów. Następny mecz zagramy w czwartek z GTK Gliwice.

Skład MOSM-u, w nawiasie zdobyte punkty: Anna Mniszko (16), Karolina Stanek (12), Katarzyna Juchniewicz (8), Danuta Iwan (8), Justyna Zielonka (7), Magdalena Rozwadowska (7), Iwona Dziura (6), Martyna Zielińska (4), Dorota Leszczyńska (2).
Po tym zwycięstwie bytomianki powróciły na pierwsze miejsce w tabeli. Wszystko dzięki niespodziewanej porażce GTK Gliwice z Odrą Wodzisław.

Bardzo niewiele zabrakło koszykarkom MOSM-u do zwycięstwa z MLKS-em Rzeszów, liderem II ligi. Bytomianki niespodziewanie prowadziły po pierwszej kwarcie 27:25. Zespół trenera Fudalego świetnie radził sobie w obronie, kryjąc na całej szerokości boiska. W trzeciej kwarcie do głosu doszły jednak faworyzowane rzeszowianki. W końcówce spotkania było już widać zmęczenie ambitnych bytomianek. Wykorzystały to znacznie bardziej doświadczone rywalki, które w końcówce wypunktowały młody zespół MOSM-u. Do tego jeszcze za pięć przewinień zeszły trzy nasze czołowe koszykarki, co jeszcze bardziej ułatwiło zadanie MLKS-owi.

- Graliśmy bez Magdaleny Napierały, naszej czołowej zawodniczki, która nie doszła jeszcze do pełni sił po kontuzji kostki - powiedział "DZ" trener Fudali. - Jestem jednak bardzo zadowolony z postawy zespołu, który ambitnie walczył do końca z silnym przeciwnikiem.

Skład MOSM-u, w nawiasie zdobyte punkty: Dorota Aroć (16), Agata Szołtysek (14), Sylwia Licznar (13), Natalia Szabatowska (7), Aleksandra Karch (4), Milena Sołtysiak (2), Aleksandra Ky (2), Anna Mniszko (2) oraz Iwona Dziura.