Pierwsza wygrana Niebiesko-Czerwonych. Polonia Bytom - GKS Jastrzębie 2:1 - ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polonia Bytom pokonała w sparingu GKS Jastrzębie 2:1

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polonia Bytom pokonała w sparingu GKS Jastrzębie 2:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Upragnione zwycięstwo Niebiesko-Czerwonych. Piłkarze Polonii Bytom pokonali w meczu kontrolnym GKS Jastrzębie 2:1. Był to piąty sparing bytomian tej zimy i podopieczni trenera Kamila Rakoczego odnieśli w końcu pierwsze zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Polonia Bytom - GKS Jastrzębie.

Polonia Bytom - GKS Jastrzębie 2:1. Pierwsza wygrana Polonistów

Dwa śląskie klubu zmierzyły się w środowe przedpołudnie na boisku ze sztuczną trawą obok stadionu Silesii Miechowice. Dla Polonii był to piąty zimowy sparing. Po raz pierwszy bytomianie odnieśli jednak w tym roku zwycięstwo.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLONIA BYTOM - GKS JASTRZĘBIE

Prowadzenie dla drużyny Kamila Rakoczego zdobył w I połowie Orest Tkaczuk. Po zmianie stron prowadzenie gospodarzy podwyższył Patryk Stefański strzelając piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Patryk Stefański.

Jastrzębianie odpowiedzieli tylko kontaktowym gole, Konrada Handzlika i ponieśli trzecią porażkę w zimowych sparingach. W ekipie GKS oficjalnie zadebiutował Nataniel Wybraniec, który dzień wcześniej podpisał 1,5-roczny kontrakt z klubem. Jesienią 21-letni pomocnik reprezentował barwy czeskiego FC Dolní Benešov, do którego był wypożyczony z SFC Opawa.

Kolejny sparing jastrzębianie zagrają w sobotę o godz. 10 w Chorzowie z Ruchem. Spotkanie z Niebieskimi odbędzie się na boisku na Kresach.

Polonia Bytom 2-1 GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)
Bramki
1:0 Orest Tkaczuk (36), 2:0 Patryk Stefański (52), 2:1 Konrad Handzlik (60)

Polonia Bytom Dominik Brzozowski - Kordian Górka (60 Dominik Budzik), Michał Bedronka (60 Miłosz Pryga), Norbert Radkiewicz (60 Michał Maj), Krzysztof Hałgas (60 Mateusz Anklewicz) - Jacek Wuwer (60 Dominik Konieczny), Konrad Andrzejczak (60 Sebastian Pączko), Orest Tkaczuk (60 Łukasz Piontek), Patryk Stefański (60 Michał Płonka), Daniel Iwanek (60 Jakub Siwek) - Dawid Wolny (60 Grzegorz Ochwat).

GKS Jastrzębie I połowa Grzegorz Drazik - Szymon Zalewski, Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler, Łukasz Gajda, Nataniel Wybraniec, Władysław Ochronczuk, Farid Ali, Wojciech Łaski, Daniel Stanclik.
II połowa Mikołaj Reclaf - Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin, Michał Rutkowski, Dawid Szkudlarek, Dariusz Kamiński, Grzegorz Gulczyński, Michał Kuczałek, Kamil Jadach, Konrad Handzlik, Marek Fábry.