Pewnie pokonały 67:57 Stal Stalową Wolę

Marcin Zasada
Dorota Arodź (nr 5) zdobywając 25 punktów poprowadziła swój zespół do zwycięstwa.
Koszykarki MOSM-u Bytom kontynuują zwycięską serię w II lidze. W sobotę, przed własną publicznością, bytomianki pokonały Stal Stalową Wolę 67:57 i przybliżyły się do awansu do play-off.

Koszykarki MOSM-u Bytom kontynuują zwycięską serię w II lidze. W sobotę, przed własną publicznością, bytomianki pokonały Stal Stalową Wolę 67:57 i przybliżyły się do awansu do play-off. Nie zawiodły liderki zespołu trenera Radosława Fudalego. Dorota Arodź, Agata Szołtysek oraz Magdalena Napierała zdobyły w sumie 52 punkty. Potrafiły wziąć na siebie ciężar gry w kluczowych momentach spotkania.

Pierwszą kwartę bytomianki zagrały jednak ospale. Rywalki nieoczekiwanie wygrały ją 21:16. Później wszystko wróciło do normy i pierwszą połowę wygrał MOSM 35:33. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, którą podopieczne trenera Fudalego wygrały 27:13.

- Musimy wygrywać z takimi przeciwniczkami. Nadal liczymy się w walce o pierwszą ligę - podkreślał Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w bytomskim MOSM-ie.

Punkty dla MOSM-u zdobyły: Arodź (25), Szołtysek (18), Napierała (9), Katarzyna Juchniewicz (4), Katarzyna Rutkowska (4), Karolina Stanek (3), Martyna Zielińska (2), Aleksandra Karch (2). Grały też Danuta Iwan i Milena Sołtysiak.
Dwa pewne zwycięstwa odnieśli również koszykarze MOSM-u. Młodzicy starsi trenera Fudalego ograli na wyjeździe GTK Gliwice 59:32 i utrzymali pierwszą pozycję w tabeli, którą dzielą z Awansem Zabrze.

Punkty dla MOSM-u zdobyli: Filip Zemrzycki (23), Partyk Jeleń (14), Marcin Olczyk (10), Piotr Aniołowski (5), Patryk Swat (3), Mateusz Basan (2), Paweł Pasternok (2).
Znakomicie wypadli też młodzicy młodsi trenera Rafała Czyszpaka, którzy rozgromili Pogoń Ruda Śląska 90:71. W tabeli nadal zajmują trzecie miejsce.

Punkty dla MOSM-u zdobyli: Marcin Strzelecki (17), Adam Flor (15), Adam Franz (14), Radosław Adamiec (12), Mateusz Sokołowski (8), Adam Marciszewski (8), Łukasz Żurke (6), Michał Sokolowski (4), Bartek Gross (2), Kamil Fiołek (2), Paweł Rosa (2). Grał też Radosław Lebek.