Pewne zwycięstwo MOSM-u w przedostatnim tegorocznym meczu

(mz)
Rywalki z Tarnowa nie znalazły sposobu na skutecznie grające bytomianki.
Koszykarki MOSM-u Bytom pokonały Pałac Młodzieży Tarnów 89:71 i utrzymały drugą pozycję w II lidze. Był to ich przedostatni mecz w tym roku. W najbliższą sobotę czeka je jeszcze spotkanie z MLKS-em Rzeszów.

Mecz został rozstrzygnięty po pierwszej połowie. Bytomianki prowadziły 20 punktami i spokojnie kontrolowały losy spotkania w trzeciej i czwartej kwarcie. W końcówce trener Radosław Fudali wpuścił na boisko młodsze zawodniczki, które bardzo dobrze radziły sobie z twardo grającymi rywalkami.

- Cieszę się z tego zwycięstwa. Jestem zadowolony również z faktu, że coraz więcej szans na grę dostają nasze kadetki. W play-off potrzebna nam będzie wyrównana, ograna kadra - podkreślił Henryk Zieliński, kierownik sekcji koszykówki w bytomskim MOSM-ie.

MOSM Bytom - Pałac Młodzieży Tarnów 89:71.

Punkty dla MOSM-u zdobyły: Dorota Arodź (27), Agata Szołtysek (21), Aleksandra Karch (16), Magdalena Napierała (9), Milena Sołtysiak (6), Iwona Dziura (2), Katarzyna Rutkowska (2), Katarzyna Juchniewicz (2), Martyna Zielińska (2). Grały też Anna Mniszko, Dorota Leszczyńska oraz Paulina Rozwadowska.