Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Kachla w Bytomiu jesienią. To fantastyczne miejsce na spacer ZDJĘCIA

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Park Kachla w Bytomiu zachwyca jesienną porą. W taką pogodę można tu pospacerować i odpocząć. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>
Park Kachla w Bytomiu zachwyca jesienną porą. W taką pogodę można tu pospacerować i odpocząć. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>Szymon Bijak
Pogoda w końcu się poprawiła, wyszło słońce. Są to więc idealne warunki, żeby wybrać się na spacer do Parku Kachla w Bytomiu. Jesienną porą prezentuje się on po prostu przepięknie. Dowodem niech będzie powyższa galeria zdjęciowa.

Park Kachla w Bytomiu to idealne miejsce na długi, jesienny spacer

Spacer w jesienny słoneczny dzień? To bardzo dobry pomysł, zwłaszcza że pogoda w woj. śląskim w końcu się poprawiła i można z uśmiechem wyjść na zewnątrz się przewietrzyć. Na przykład w parku miejskim im. Franciszka Kachla (w przeszłości patronował mu gen. Karol Świerczewski) w Bytomiu. To niewątpliwie jedno najpiękniejszych miejsc nie tylko w mieście, ale również i w regionie. Można tu pobiegać, pojeździć na rowerze czy wybrać się na plac zabaw wraz ze swoimi pociechami. Nie brakuje także stref wydzielonych dla psów. W tych miejscach mogą się one bez ograniczeń wyhasać.

Bytomski park, który znajduje się w centrum (niedaleko Urzędu Miejskiego), założono w 1840 roku. Został on wpisany do rejestru zabytków nieruchomych naszego województwa w 1992 roku.

W przeszłości na jego terenie znajdowała się kiedyś łaźnia miejska. Po jej wyburzeniu, w tym miejscu stanęło kąpielisko miejskie zaprojektowane przez Carla Schmidta, które jest mocno oblegane latem.

Jako ciekawostkę można dodać, że w latach 1898−1957 funkcjonował tu również Miejski Ogród Zoologiczny (było to pierwsze ZOO na Górnym Śląsku). Można było podziwiać także drewniany kościół św. Wawrzyńca, który jednak w 1982 roku spłonął.

Na chwilę obecną, w parku miejskim znajdują się m.in. dwa stawy, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe Górnika Bytom, duża polana czy muszla koncertowa.

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów jest z kolei tzw. Góra Miłości - wzniesienie to, na bazie hałdy galmanowej, utworzone zostało na przełomie XIX i XX wieku. W 2017 roku zostało one zrewitalizowane. Postawiono altanę, utworzono kaskadę wodną, a także posadzono charakterystyczną dla ogrodu górskiego roślinność.

Pod względem roślinności, w bytomskim parku mamy do czynienia z różnorodnością gatunkową - dominują tu kasztanowce zwyczajne, dęby szypułkowe i bezszypułkowe czy klony pospolite i jesionolistne.

Jego powierzchnia wynosi natomiast 43 hektary.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto