Odra wygrała z wiceliderem 5:0

STANISŁAW WAWSZCZAK
Marcin Dudek dośrodkowuje i... Bogusław Cygan zdobywa drugą bramkę dla Odry.
Piłkarze Odry Miasteczko odnieśli najcenniejsze zwycięstwo 12. kolejki rundy jesiennej ligi okręgowej. W sobotę na własnym boisku pokonali 5:0 (2:0) zajmujące drugie miejsce w tabeli Łabędy Gliwice.

Piłkarze Odry Miasteczko odnieśli najcenniejsze zwycięstwo 12. kolejki rundy jesiennej ligi okręgowej. W sobotę na własnym boisku pokonali 5:0 (2:0) zajmujące drugie miejsce w tabeli Łabędy Gliwice. Festiwal strzelecki Odry zaczął Mirosław Wojtas, strzelając w 10. min. głową bramkę po rzucie rożnym.

20 minut później bardzo dobrze grający w pomocy Marcin Dudek dośrodkowuje i Bogusław Cygan ostrym strzałem obok bramkarza gości zdobywa drugiego gola. Potem nastąpił okres lekkiej przewagi gości, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie na boisku zdecydowanie panowali piłkarze Odry. Trzeciego gola w 59 min. zdobył ponownie Wojtas po podaniu piłki głową przez Marcina Rutkowskiego, a czwartego w 66 min. Tomasz Kuś płaskim uderzeniem w długi róg. W 80 min. po dośrodkowaniu Jacek Płuciennik strzałem głową nad interweniującym bramkarzem ustalił wynik spotkania na 5:0.
Odra grała w następującym ustawieniu: w bramce Edward Ambrosiewicz, w obronie Sebastian Żak, Krzysztof Kopczyński (od 85 min. Stanisław Kandzia), Dariusz Stańko, Płuciennik, w pomocy Dudek (75, Damian Adamczyk), Kuś, Ireneusz Domagała a w ataku Rutkowski, Cygan (46, Marcin Kupinos) i Wojtas.

- W końcówce rundy grają ze sobą zespoły czołówki tabeli i dopiero na koniec okaże się, kto zostanie liderem - mówi Andrzej Rychter, prezes Odry. - Naszym celem jest miejsce w pierwszej trójce i jeśli wygramy za tydzień ze Spartą Zabrze, to jest to możliwe. Jutro w meczu z Andaluzją prawdopodobnie po raz trzeci w tym sezonie zagra Bogusław Cygan, trener zespołu. Na razie grał w dwóch spotkaniach, za każdym razem strzelając ważną dla przebiegu gry bramkę. Jutrzejsza gra Cygana jest wynikiem pauzowania Artura Zmieskola.

W Nakle Śląskim lider Sparta Zabrze przegrała z Orłem 2:1 (0:1). Potwierdziła się reguła, że liderzy na tym boisku nie wygrywają. Bramki dla Orła zdobyli Arkadiusz Dzionsko (47min. karny) i Marek Tyczka (49 min.).

Jutro 13. kolejka rundy i dwa mecze na szczycie, Sparta - Slavia oraz Łabędy - Sośnica. Czy będzie szczęśliwa dla naszych drużyn, zobaczymy.

Grają też Drama Zbrosławice - Zamet Strzybnica (11.00, niedziela), Gwarek Ornontowice - Orzeł Nakło (13.30, sobota), Andaluzja - Odra Miasteczko (15.30, sobota), Piast Ożarowice - Ciochowice (15,30, sobota) i Gazobudowa - Ruch II Radzionków ( 13.30, sobota).