Oczekiwanie na Cracovię

Marcin Zasada
Andrzej Banaszczak jak Rejtan bronił dostępu do swojej bramki.
Hokeiści Polonii Bytom nie dali rady KH Sanok w rewanżowym meczu ostatniej kolejki I ligi. Poloniści przegrali na wyjeździe 2:8 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce na koniec sezonu regularnego.

Hokeiści Polonii Bytom nie dali rady KH Sanok w rewanżowym meczu ostatniej kolejki I ligi. Poloniści przegrali na wyjeździe 2:8 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce na koniec sezonu regularnego. Trener Adam Fras znowu miał bardzo ograniczone pole manewru, gdyż do Sanoka zabrał zaledwie 14 zawodników. Brak takich hokeistów, jak Janusz Syposz, Adrian Krzysztofik, Łukasz Steckiewicz, Robert Mandla czy Artur Orłoś był aż nadto widoczny. Wystarczy powiedzieć, że w obronie niebiesko-czerwonych zadebiutował nominalny napastnik Zbigniew Sierocki.

O ile w sobotnim spotkaniu poloniści byli bardzo bliscy wywiezienia z Sanoka punktów, w niedzielę już po pierwszej tercji było wszystko jasne. Gospodarze po 20 minutach prowadzili już 4:0 i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. W drugiej tercji zaatakowali bytomianie, ale jedynie Piotr Hałas znalazł sposób na pokonanie Tomasza Lisowskiego. W ostatniej tercji rywale dobili osłabioną Polonię, dla której honorowego gola strzelił Jarosław Wojnarowski.

W piątek polonistów czeka pierwsze spotkanie play-off. Przeciwnikiem będzie bardzo silna Cracovia, która poważnie wzmocniona w czasie przerwy zimowej szykuje się do powrotu do ekstraklasy. W niedzielę w Bytomiu odbędzie się mecz numer dwa. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.