Mecz Polonia Bytom - Carina Gubin. Bytomianie w dziesiątkę odrobili straty, ale i tak przegrali ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
W rozegranym 3 czerwca meczu 32. kolejki grupy trzeciej III ligi Polonia Bytom przegrała z Cariną Gubin 2:3. Bytomianie przed tygodniem zapewnili sobie awans do II ligi, a teraz grając przez ponad godzinę w osłabieniu odrobili dwubramkową stratę w pojedynku z zespołem z Gubina, ale w doliczonym czasie gry to goście będącym rewelacją rundy wiosennej strzelili zwycięską bramkę. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Polonia - Carina.

Polonia Bytom - Carina Gubin 2:3. Bytomianie w dziesiątkę odrobili straty

Mecz na Olimpijskiej rozpoczął się od miłego akcentu. Drużyna gości ustawiła się w szpalerze i brawami nagrodziła wychodzących na murawę piłkarzy Polonii, którzy już przed tygodniem zapewnili sobie mistrzostwo grupy trzeciej III ligi.

Na boisku sentymentów już jednak nie było. Goście, którzy w rundzie wiosennej spisują się znacznie lepiej niż jesienią, szybko objęli prowadzenie. Po centrze Jakuba Rysia w polu karnym bez opieki pozostawiono został Denis Matuszewski. Napastnik gości z bliska głową skierować piłkę do siatki, choć młody bramkarz bytomian Krystian Wieczorek był blisko sparowania tego strzału na poprzeczkę.

Kilka minut później Rusłan Zubkow sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Laskowskiego i bytomianie od 26 minuty musieli grać w dziesiątkę, bo Ukrainiec obejrzał czerwoną kartkę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLONIA BYTOM - CARINA GUBIN

Bytomianie starali się odrobić straty, lecz nie wykorzystali kilku dobrych okazji. Piłkarze z Gubina tuż po zmianie stron podwyższyli natomiast wynik. Po kombinacyjnym rozegraniu piłki w polu karnym technicznym strzałem do siatki trafił Ryś. Była to 11 bramka w tym sezonie najlepszego strzelca Cariny.

Podopieczni trenera Adama Burka grając w osłabieniu zdołali strzelić kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z rogu Tomasza Gajdy głową strzelał Michał bedronka i trafił w słupek, a Krzysztof Ropski z bliska wepchnął piłkę do bramki.

Bytomianie walczyli do końca, ale i tak przegrali

Gospodarze w końcówce mieli kilka sytuacji do wyrównania. Do remisu doprowadzili w 90 minucie. W polu karnym faulowany był Dawid Wolny. Napastnik Polonii sam wymierzył sprawiedliwość strzelając z jede4nastki swoją 25 bramkę w tym sezonie.

Ostatnie słowo należało jednak do Cariny. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola na wagę zwycięstwa strzelił rezerwowy Joao Passoni. Brazylijczyk z włoskim paszportem, który do zespołu z Gubina trafił z GKS Jastrzębie, zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Polonia po raz drugi w tym sezonie przegrała ligowy mecz na stadionie na Olimpijskiej. Bytomianie, którzy są już pewni awansu do II ligi, czekają w tym sezonie jeszcze dwa spotkania: 10 czerwca w Pawłowicach z Pniówkiem i 17 czerwca w Bytomiu z LKS Goczałkowice-Zdrój.

Polonia Bytom - Carina Gubin 2:3 (0:1)

Bramki
0:1 Denis Matuszewski (18), 0:2 Jakub Ryś (46), 1:2 Krzysztof Ropski (59), 2:2 Dawid Wolny (90-karny), 2:3 Joao Passoni (90+3)