Machina załapała

(mz)
Zawodnicy Atomic (w czerwonych strojach) prowadzili równorzędną grę z Machiną.
W najciekawszym meczu ósmej kolejki Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów „BeLKA”, lider Wasko Gliwice przegrał z drugimi w tabeli Bobasami M. M. M. 71:80.

W najciekawszym meczu ósmej kolejki Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów „BeLKA”, lider Wasko Gliwice przegrał z drugimi w tabeli Bobasami M. M. M. 71:80. Początek meczu należał do gliwiczan, którzy po pierwszej połowie prowadzili trzema punktami. W trzeciej kwarcie skuteczniejsi byli jednak rywale, którzy objęli prowadzenie i utrzymali je do końcowej syreny. Najskuteczniejsi w barwach Bobasów byli Nalewajka (21 pkt) i Lebieda (15).

Dla Wasko 20 punktów zdobył Mandowski, 17 dodał Łokociejewski.

Po tej porażce Wasko spadło na trzecie miejsce w tabeli. Na pozycji lidera powrócił Hanslik-Uni-Tek, który pokonał Rudną Sosnowiec 64:52. Katowiczan do zwycięstwa poprowadzili Marchacz (26 pkt) i Wawrowski (21). Dla Rudnej 21 punktów zdobył Błaszczykiewicz.

Sporo problemów z pokonaniem outsidera — Atomic — miała Machina-Brzuszaczki. Obrońca tytułu mistrzowskiego męczył się ze swoim rywalem do trzeciej kwarty, w której zaczął konsekwentnie powiększać swoją przewagę. Największy udział miał w tym kapitan Machiny, Grzegorz Zychajło, który czterokrotnie trafił wtedy za trzy punkty. W całym meczu Zychajło zdobył 33 punkty, 18 dodał Ziemiański.

- Trochę brakowało nam ogrania, ostatnio mało trenowaliśmy. Dużym osłabieniem była też dla nas nieobecność trójki kluczowych zawodników Roberta Ky, Jacka Migały i Michała Zalewskiego – podkreśla Grzegorz Zychajło. – W pierwszej połowie rywale zaskoczyli nas szybkością, my jakoś nie potrafiliśmy się odnaleźć. Na boisku było za dużo wzajemnych pretensji, a za mało mobilizacji.

Wyniki 8. kolejki:

Mega Będzin – Zmarnowane Talenty 83:63 (16:8, 18:19, 27:14, 22:22); Machina-Brzuszaczki – Atomic 88:72 (19:24, 20:11, 30:17, 19:19); Hanslik-Uni-Tek – Rudna Sosnowiec 64:52 (11:11, 9:16, 21:14, 23:11); ATS Boys – Ohio Power Tarnowskie Góry 90:64 (29:18, 18:21, 22:7, 21:18); Bobasy M. M. M. – Wasko Gliwice 80:71 (17:23, 18:15, 21:16, 24:17).

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny