Lokale na dworcach, mieszkania, całe budynki i atrakcyjne działki – PKP wynajmują i sprzedają nieruchomości

Materiał informacyjny PKP S.A.
Polskie Koleje Państwowe S.A. są właścicielem jednego z największych zasobów nieruchomości w Polsce. Do spółki należą m.in. ok. 90% czynnych dworców kolejowych na terenie całego kraju, grunty, różnego rodzaju obiekty, od hal magazynowych po budynki mieszkalne. Wiele z tych nieruchomości przeznaczonych jest na wynajem i sprzedaż. Oferta jest bardzo szeroka i skierowana do zróżnicowanych grup: od dużych podmiotów po małe, rodzinne firmy czy osoby fizyczne.

Powierzchnie na wynajem na dworcach kolejowych

PKP S.A. oferuje powierzchnie komercyjne na dworcach kolejowych na terenie niemal całego kraju. Dworce o największych potokach podróżnych, odwiedzane rocznie przez kilkadziesiąt milionów pasażerów i szczególnie atrakcyjne pod kątem komercyjnym to tzw. dworce premium. Należą do nich na przykład: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Gdańsk Główny, Gdynia Gówna, Wrocław Główny, Katowice, Kraków Główny, Szczecin Główny. Łącznie jest to 17 obiektów.

Dworce te obsługują ruch międzynarodowy, międzywojewódzki i regionalny. Stanowią ważny węzeł komunikacyjny na poziomie krajowym i oferują podróżnym szereg usług. Doskonała lokalizacja, nowoczesny standard nieruchomości oraz duży przepływ podróżnych sprawiają, że dworce premium są doskonałym miejscem do prowadzenia działalności handlowo-usługowej.

Oczywiście, nie tylko na największych dworcach PKP S.A. oferuje atrakcyjne powierzchnie pod prowadzenie działalności komercyjnej. Lokale na punkty usługowo-handlowe można wynająć również w mniejszych miastach i miejscowościach.

Różnorodna oferta nieruchomości

PKP S.A. oferuje nieruchomości dające szerokie możliwości zagospodarowania. Są to m.in. działki, hale, pomieszczenia mogące służyć jako magazynowe, różnego rodzaju budynki, a nawet wieże ciśnień czy mieszkania. Ogłoszenia o nieruchomościach na wynajem oraz sprzedaż dostępne są na stronie pkp.pl.

Znajdują się tam specjalne wyszukiwarki: jedna z nich dotyczy nieruchomości przeznaczonych na wynajem i dzierżawę, a druga nieruchomości na sprzedaż. Dzięki wyszukiwarkom można znaleźć różnego rodzaju nieruchomości we wszystkich województwach. Po kliknięciu na wybraną nieruchomość wyświetlają się szczegółowe informacje na jej temat, warunki kupna/najmu oraz dane kontaktowe do PKP S.A.

Poniżej prezentujemy linki do wybranych ofert w województwie śląskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Lokale na dworcach, mieszkania, całe budynki i atrakcyjne działki – PKP wynajmują i sprzedają nieruchomości - Dziennik Zachodni

Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie