Polecamy

Stało się! Wraca lockdown w Śląskiem © arc / ŚLĄSKA IZBA LEKARSKA
[2/39]

Stało się! Wraca lockdown w Śląskiem

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, rząd wprowadza lockdown w Polsce już nie w poszczególnych województwach, ale na terenie całego kraju.

- Trzecia fala przyrasta i przyspiesza – powiedział na środowej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Musimy ograniczyć mobilność i transmisję wirusa – dodawał.


Lockdown w Polsce będzie obowiązywał od soboty, 20 marca do 9 kwietnia. Jak jednak zastrzegł Niedzielski, obostrzenia mogą zostać zaostrzone, jeśli liczba zakażeń wciąż będzie drastycznie rosła.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych miastach i powiatach woj. śląskiego - biorąc pod uwagę wskaźnik zakażeń z 7 dni na 100 tys. mieszkańców.

Gdzie sytuacja w woj. śląskim jest najtrudniejsza? Kliknij w kolejne zdjęcie i sprawdź >>>
PANDEMIA. Niestety, stało się! Wraca lockdown w Śląskiem - potrwa on od 20 marca do 9 kwietnia. Przyczyny to oczywiście gwałtowny wzrost zachorowań, a spore ilości pacjentów wymagających hospitalizacji w szpitalach, pod respiratorem. Jak w tej chwili wygląda sytuacja w naszym regionie? W którym z miast i powiatów sytuacja jest bardzo niepokojąca, a gdzie zachorowań jest całkiem niewiele? Sprawdź, kliknij w "zobacz galerię"

Najnowsze wiadomości

reklama