Polecamy

Rekreacja TAK! © Pixabay.com
[2/15]

Rekreacja TAK!

Od 20 kwietnia można będzie przemieszczać się w celach rekreacyjnych; biegać i jeździć na rowerze, jeśli, jak to określa minister zdrowia Łukasz Szumowski, od tego zależy nasza kondycja psychiczna. Co to w rzeczywistości oznacza?

Mecenas Katarzyna Legień: Zakaz przemieszczania się, z wyjątkiem dojazdu do i z pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego oraz sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, obowiązuje do 19 kwietnia 2020 roku, co oznacza, że od 20 kwietnia dozwolone jest przemieszczanie się także w innych celach, w tym rekreacyjnych.

Można więc spacerować, biegać czy jeździć na rowerze bez konieczności wykazywania związku takiej aktywności z tzw. potrzebami naszego codziennego życia. Należy jednak właściwie dobierać miejsca, do których wybieramy się na spacer czy przejażdżkę rowerową.

Od 20 kwietnia można m.in. korzystać z terenów zieleni pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż. Nadal nie będzie jednak możliwy, do odwołania, wstęp do ogrodów zoologicznych i placów zabaw.

Do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z rowerów miejskich.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Koronawirus. Co nam teraz wolno? Rząd zezwala wszystkim na spacer po parku i lesie, a starszym dzieciom także samodzielne poruszać nie się po ulicy. Więcej osób na pogrzebie. Mecenas Katarzynę Legień, adwokata z Katowic pytamy, co wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 roku, w związku z epidemią koronawirusa (Dz.U. z 2020 r. poz. 697). Kliknij w "zobacz galerię" i poznaj odpowiedzi na pytania związane z luzowaniem zakazów.

Najnowsze wiadomości

reklama